علوم پزشکی وارستگان

در جهان امروز با توجه به سرعت روز افزون تولید علم، سرعت پردازش و نشر آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بدین منظور انتشارات وارستگان وابسته به مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان با هدف ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و نشر کتاب‌هایی در زمینه علوم پزشکی به صاحب امتیازی جناب آقای دکتر عبدالرضا وارسته و مدیریت جناب آقای دکتر احمد ابوالحسنی از سال 89 شروع به کار نموده و مفتخر است که تا کنون 32 عنوان کتاب چاپ اول منتشر نموده که بعضی از آنها به چاپ ششم نیز رسیده است.

انتشارات وارستگان با هدف توسعه‏ فرهنگ کتابخوانی، به چاپ کتاب‌های الفبای علوم، در قطع جیبی اقدام نموده است. این کتاب‌ها که به زبان ساده نگاشته شده، مطالب تخصصی را به شیوه‌ای نوین به مخاطبان انتقال می‌دهد. با توجه به زندگی شهری و پر مشغله امروز و فرصت‌های انتظار موجود (ايستگاه مترو، اتوبوس، مطب پزشک، صف انتظار و ...) کتاب همراه يا جيبی امکان استفاده بهينه از اين زمان‌های مرده را فراهم می‌سازد.

رشد کمی و کیفی در بخش اساتید و هیات علمی مرکز و پیشرفت ارتباطات موسسه با صاحب نظران و فرهیختگان دانشگاهی، شرایط تولید آثار فاخر در حوزه علوم پزشکی را بیش از پیش فراهم نموده است.

انتشارات وارستگان با چاپ نخستین کتاب خود به نام اصول و روش های کاربردی Real- Time PCR پای بر گستره فرهنگ نشر کتب علوم پزشکی نهاد و در حالیکه تنها قريب به سه سال از فعالیت آن می گذرد، توانسته با چاپ و توزيع کتب متعدد در حوزه علوم پزشکی، نامی آشنا و عنوانی روشن در عرصه نشر از خود بر جای گذارد.

آثار علمی استادان و پژوهشگران دانشگاهی، پس از پذیرش و در صورت تایید داور، در شورای انتشارات بازنگری شده و بعد از صفحه آرایی و حروف نگاری آماده چاپ می‌شود، پروسه نشر در انتشارات وارستگان به شرح زیر است:

پذیرش: در ابتدا نسخه اولیه کتاب که ویراستاری و فصل بندی شده به صورت فایل ورد توسط انتشارات وارستگان دریافت می شود و در صورت منطبق بودن مطالب کتاب با اهداف و حیطه انتشارات وارد مرحله بعدی می‌شود.

داوری: در این مرحله فایل ابتدایی کتاب در اختیار داور مربوطه برای بررسی نوشتار از لحاظ علمی و محتوایی قرار می‌گیرد.

شورای انتشارات: شورا 6 عضو دارد،کتاب بعد از تایید داوری برای تصمیم نهایی وارد جلسه شورا شده و پس از تایید و تعیین خط‌مشی در اختیار واحد انتشارات برای انجام کارهای چاپ قرار می‌گیرد.

بخش انتشارات: در این بخش آثار تایید شده توسط شورای انتشارات به صفحه آرا و طراح سپرده شده و سپس با نظارت دقیق برای ادامه مراحل چاپ و نشر به چاپخانه تحویل می‌گردد.

لازم به ذکر است این مرکز با ناشران زیر جهت تهیه کتب و سایر منابع همکاری دارد :

مشهد:

1- انتشارات مجد دانش

2- فروشگاه و نمایشگاه کتاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد

3- کتاب‌فروشی جهاد دانشگاهی

تهران

1- انتشارات سینا طب

2- انتشارات خسروی

3- انتشارات منفرد

4- انتشارات بشری

5- انتشارات رویان پژوه

6- انتشارات شایان نمودار

7- انتشارات نهضت پویا

8- پخش کتاب امیر

جهت اطلاعات بیشتـر می توانیـد با شـماره تلفن (داخلی 4)35091160-051، دورنگار 35091172-051 ( انتشـارات وارستگان) تماس گرفته یا به نشـانی:

مشهد - بلوار وکیل آباد - بلوار لادن - نبش لادن 3 مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان - واحد انتشارات مکاتبه نمایید.

آدرس الکترونیک: pub [at] varastegan.ac.ir

این واحد پذیرای نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما در جهت پیشبرد اهداف انتشارات و مرکز میباشد.

با تشکر و سپاس فراوان

انتشارات وارستگان