FA - EN

از فعالیت‌های محمد سویزی دانشجوی علوم آزمایشگاهی وارستگان، می‌توان به حضور فعال در کانون های نشریه، هنرهای نمایشی، گویندگی و اجرا و روابط عمومی مفدا وارستگان و ... اشاره کرد.

لطفا خودتون رو معرفی کنید؟

محمد سویزی دانشجوی ترم 2 علوم آزمایشگاهی و از اعضای فعال کانون های نشریه، هنرهای نمایشی، گویندگی و اجرا و روابط عمومی مفدا وارستگان هستم.

آیا فعالیت هایی که در دانشگاه دارید برای درسهاتون مشکلی ایجاد نکرده؟

برای من درس خواندن از اولویت بالایی برخوردار است، فعالیت های متعدد فرهنگی کار را کمی سخت نموده است اما با مدیریت زمان کاملا می شود تعادل بین فعالیت های آموزشی و فرهنگی ایجاد کرد. در واقع فردی که در حال نفس کشیدن است نمی تواند بگوید چون نفس می کشم فعالیت دیگری نمی توانم و یا نمی خواهم انجام بدهم هم بایستی نفس کشید و هم سایر فعالیت ها را به نحو احسنت انجام داد

چه مدت هست که کار فرهنگی انجام میدید؟

از ترم یک که وارد وارستگان شدم فعالیت خودم را در کانون نشریه آغاز کردم، سپس در مراسمات مختلف فرهنگی در تیم های ایده پردازی و بارش افکار حضور داشتم و در نهایت در جشن روز علوم آزمایشگاهی دستیار کارگردان برنامه بودم.

از اینکه رشته علوم آزمایشگاهی رو انتخاب کردید راضی هستید؟

رشته پزشکی اولویت و علاقه مندی صد درصدی من بود اما بعد از آن کار در محیط آزمایشگاهی را بسیار دوست داشتم و به همین دلیل با رضایت و آگاهانه انتخاب کردم البته اوایلش کمی دلسرد بودم اما بعد از صحبت با تعداد از اساتید و فارغ التحصیل های وارستگان نظرم کاملا تغییر کرد

یک جمله در مورد رشته علوم آزمایشگاهی؟

رشته خیلی سختی است که فقط کسی که عاشق این رشته است می تواند موفقیت های خوبی داشته باشد، البته معتقدم که در هر کاری اگر به آن عشق داشته باشید موفقیت و درخشش از آن توست

مثلا یک فروشنده سوپر مارکت زمانی که عاشق کارش باشد آن را به یک هایپر مارکت تبدیل خواهد کرد

نظرتون راجع به تعداد زیاد کانون های دانشگاه چی هست و چه پیشنهادی به کانون برای بالا بردن سطح فعالیت ها و هدف دار شدنشون میدید؟

به نظرم وجود تعداد زیاد کانون خوب است اگر تعاملات کانون ها نیز بیشتر شود و حرفه ای تر در زمینه تشخیص توانمندی و استعدادهای دانشجویان اقدام کنند نتایج خوبی خواهد داشت

آیا انجام کار فرهنگی در دانشگاه نیاز هست یا صرفا اولویت اول و آخر بایستی آموزش های علمی باشد؟

به نظر من واژه دانشگاه یعنی مکانی که فرد بایستی مجموعه ای از دانش ها را بیاموزد این دانش ها می تواند در بخش علمی و فرهنگی باشد، اغلب افراد موفق کسانی بودند که تک بعدی رشد نکردند بلکه در ابعاد مختلف خودشان را ارتقا دادند.

به عنوان مثال حضور در کانون های فرهنگی باعث ارتقای روابط عمومی می شود که در کلیه رشته ها روابط عمومی بالا نیاز و کمک کننده است. داشتن علم بدون دانش کاربردی آن عملا سودی ندارد، دانش کاربردی در جامعه رخ میدهد و جامعه همین کارهای فرهنگی است.  

حرف آخر؟

از هر کاری میکنید لذت ببرید بگذارید تک تک سلولهای بدنتون احساس شادی کنند بگذارید نوتروفیل هایتان بخندند.

محمد سویزی