FA - EN

دانشجویان گرامی
با سلام
ضمن آرزوی موفقیت بیش از پیش برای شما شایسته است به دقت اطلاعیه زیر را مطالعه فرمایید، بسیاری از سؤالات شما در ادامه پاسخ داده شده است. ضمناً در انتهای این اطلاعیه به راهنمای انتخاب واحد اینترنتی توجه فرمایید. بدیهی است مسئولیت عدم انتخاب واحد در مهلت تعیین شده با دانشجو خواهد بود.

برنامه زمان بندی انتخاب واحد نیمسال 971 بر اساس نیمسال ورود به تحصیل :

ورودی تاریخ انتخاب واحد
ورودی های 941، 942 و ماقبل آن ها 1397/06/11
وروردی های 951 1397/06/12
وروردی های 952 1397/06/13
وروردی های 961 1397/06/14
وروردی های 962 1397/06/15
کلیه ورودی ها 1396/06/16 لغایت 1396/06/17
انتخاب واحد دانشجویان جدید الورود توسط آموزش انجام می شود

به اطلاع می رساند در این نیمسال کلیه دروس پایه و اصلی و تخصصی هر یک از گروه های آموزشی برای تمامی دانشجویان ارائه می شود، بنابراین مسئولیت رعایت چارت درسی و انتخاب واحد با هم ورودی ها و همچنین رعایت انتخاب حداقل واحد به دانشجویان واگذار شده است.

دانشجوی گرامی در انتخاب واحد به نکات زیر توجه فرمایید:

 • انتخاب واحد دانشجویان در صورتی مورد قبول خواهد بود که توسط اساتید مشاور تایید شده باشد. برای این منظور کلیه اساتید مشاور در روزهای انتخاب واحد در مرکز حضور داشته و پاسخگوی تلفنی و حضوری دانشجویان خواهند بود.
 • مسئولیت عدم رعایت سقف و کف واحد و پیش نیاز و هم نیاز بودن دروس با دانشجو بوده و چنانچه در هر زمان تخلفات آیین نامه ای در انتخاب واحد مشاهده شود اصلاحات لازم در انتخاب واحد راساً توسط آموزش صورت خواهد پذیرفت و عواقب ناشی از آن بر عهده دانشجو می باشد.
 • مشاهده شده است که دانشجویان پس از تکمیل ظرفیت دروس به آموزش مراجعه و به اشتباه اعلام می نمایند که درسی برای آنها ارائه نشده است به اطلاع می رساند دروس ارائه شده در وب به دو شکل دروس دارای ظرفیت و دروس تکمیل قابل مشاهده می باشد.
 • قبل از انتخاب واحد، دروسی را که مایل به انتخاب آن هستید با استاد مشاور خود در میان بگذارید.
 • در مرحله اول انتخاب واحد دروس عمومی و معارف فقط برای ورودی هایی ارائه شده است که در برنامه هفتگی آن گروه نام آن دروس درج شده است. پس از انجام مرحله اول با توجه به نیاز دانشجویان به دروس عمومی و معارف ظرفیت آنها بررسی و با افزایش ظرفیت آنها امکان انتخاب واحد برای کلیه دانشجویان در زمان حذف و اضافه بوجود خواهد آمد.

دانشجویان گرامی شایسته است حداکثر تا تاریخ 10/06/97 نسبت به واریز شهریه ثابت مطابق با اطلاعیه امور مالی اقدام نموده تا امکان انتخاب واحد اینترنتی فراهم گردد.
هرگونه سؤال در مورد مسائل مالی یا مشکلات پرداخت آنلاین شهریه را از طریق شماره 35091160 داخلی 314 و 315 یا شماره مستقیم 35013018 پیگیری فرمایید.
با توجه به ارائه دروس برای همه ی دانشجویان از ارسال ایمیل برای ارائه درس و یا افزایش ظرفیت درس جداً خودداری فرمایید.

 • برابر با آیین نامه آموزشی با توجه به ممنوعیت انتخاب واحد دروس پیشنیاز با درس وابسته خود به صورت همزمان رعایت پیشنیازی در انتخاب واحد ضروری است لذا از ارسال درخواست هایی در خصوص انتخاب واحد درس پیشنیاز با درس وابسته خود پرهیز نمایید. توضیح اینکه با توجه به توسعه رشته ها و پذیرش دانشجو در دو نیمسال اول و دوم خللی در ادامه تحصیل دانشجویان بوجود نخواهد آمد. هر زمان مشخص شود که رعایت انتخاب دروس از لحاظ پیشنیازی انجام نشده است آموزش رأساً نسبت به حذف درس وابسته اقدام خواهد نمود.
 • با توجه به مصوبه شورای آموزشی ارائه دروس پیش نیاز با درس وابسته فقط در نیمسال تسویه (آخرین نیمسال قبل از کار آموزی در عرصه ) به شرط ارائه مجوز استاد مشاور و مدیر گروه امکان پذیر خواهد بود. در صدور اینگونه مجوزها وضعیت تحصیلی دانشجو بررسی و در صورتی که دانشجو توانایی لازم برای گذراندن دروس را داشته باشد و درس پیشنیاز را قبلاً دانشجو برداشته و پاس نکرده باشد، مجوز لازم داده خواهد شد.

در انتخاب واحد خود دقت نمایید درخواست هایی که برای تغییر گروه دروس به آموزش ارائه می شود قابل رسیدگی نخواهد بود.
درخواست های خود را به جز درخواست های ارائه دروس، تغییر گروه و افزایش ظرفیت را به ایمیل آموزش به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید.

 • انتخاب واحد حضوری به هیچ عنوان انجام نخواهد گردید.
 • در ایام انتخاب واحد حضور دانشجویان در آموزش ضرورتی نداشته و برای انجام یک رویه درست از حضور در آموزش خودداری فرمایید.
 • شروع کلاس‌های کلیه دانشجویان روز شنبه 31/06/97 ( به جز برخی از آزمایشگاه ها ) خواهد بود و حضور غیاب به دقت انجام می شود.
 • دانشجویان سعی نمایند در هنگام انتخاب واحد، تمام دروس را انتخاب نمایند و حتی الامکان هیچ درسی را به زمان حذف و اضافه موکول ننمایند.
 • در صورت تمایل به انتخاب درس یا دروسی در زمان حذف و اضافه باید در کلیه جلسات آن دروس که از ابتدای نیمسال برگزار می شود حضور داشته باشید. (غیبت های قبل از زمان حذف و اضافه در کسب نمره صفر و حذف درس تأثیر گذار خواهد بود.)
 • تأکید می گردد اصلح آنست که دانشجو ابتدا فقط دروس ارائه شده برای گروه خود را انتخاب واحد نماید، این کار از بروز اشکالات مختلف از جمله تلاقی دروس با جلسات فوق العاده و جبرانی جلوگیری می­کند.
 • در صورتی که دانشجو مایل است یک درس تئوری را به همراه آزمایشگاه آن انتخاب واحد نماید ابتدا باید درس تئوری و سپس درس آزمایشگاه آن را انتخاب واحد نماید.
 • برای مشاهده کل دروس ارائه شده نیمسال 971 به دروس ارائه شده نیمسال در منوی آموزش قسمت مدیریت امور آموزشی سایت و به وب دانشجویی خود مراجعه نمایید بهتر آن است قبل از انتخاب واحد با استفاده از اطلاعات موجود در وب و اطلاعات دروس ارائه شده نیمسال کد درس و گروه آن را بصورت دستی یادداشت نموده و سپس برای انتخاب واحد آنلاین اقدام نمایید.
 • دانشجویی که به هر دلیلی در بازه انتخاب واحد اقدام ننماید باید برای تعیین تکلیف و استفاده از مرخصی موقت درخواست خود را بصورت مکتوب تا 20 شهریور ماه به امور آموزشی اعلام نماید.
 • تأکید آموزش بر یادگیری مداوم و مستمر می­­باشد ولی درصورتیکه دانشجویی دارای معدل بالای 17 باشد، می تواند تا 24 واحد درسی انتخاب نماید لذا درصورتیکه دارای شرایط لازم هستید و مایلید بیشتر از 20 واحد انتخاب نمایید درخواست خود را تا مورخ 97/06/10 به آموزش ایمیل فرمایید.
 • فرمهای مورد نیاز برای انتخاب واحد در سایت مرکز بارگذاری شده است لذا در صورت نیاز می توانید به قسمت آموزش مراجعه کرده و استفاده نمایید.
 • در مورد دانشجویانی که در نظر دارند در زمان کارآموزی در عرصه تا 5 واحد درسی انتخاب نمایند تاکید می گردد اولاً این 5 واحد را در دو نیمسال کار آموزی انتخاب نمایند و همچنین این نوع انتخاب واحد منوط به شرکت در کلاس ها خواهد بود و حضور در کارآموزی درعرصه نمی­تواند توجیهی برای غیبت سایر دروس باشد و دانشجو باید با جابجایی و تغییر زمان کارآموزی خود در کلاس های درس شرکت نماید
 • دانشجوی محترم حتما" پس از انتخاب واحد و انجام حذف و اضافه در هر دو نوبت برای اطمینان از درستی کار سیستم تأییدیه انتخاب واحد خود را پرینت گرفته و مطابق با تأییدیه انتخاب واحد در کلاس های درس حضور پیدا نمایید.
 • شایان ذکر است زمان امتحانات پایان نیمسال به پیشنهاد مدیران محترم گروه ها بوده و بر اساس حجم و ساده و مشکل بودن دروس تنظیم شده است و غیر قابل تغییر خواهد بود. برنامه و ساعات برگزاری امتحانات پایان ترم در کارت ورود به جلسه هر دانشجو ثبت است و تنها مرجع قابل استناد برای ساعت و زمان برگزاری امتحان خواهد بود. به دانشجویان محترم توصیه می شود اولاً انتخاب واحد خود را بر اساس برنامه امتحانی انتخاب نمایند و ثانیاً ساعت امتحانی درج شده در تأییدیه انتخاب واحد و لیست دروس ارائه شده در وب قابل استناد نیست. عواقب ناشی از انتخاب واحد دروسی که آزمون آنها در یک روز یا یک ساعت می باشد بر عهده شخص دانشجو است. برای آزادی انتخاب واحد دانشجویان برای دروسی که ساعت و تاریخ آزمون یکسان دارند تیک تداخل امتحانی برداشته شده لذا در انتخاب واحد دروس دقت کافی را به عمل آورید.
 • برابر با آیین نامه آموزشی کارشناسی پیوسته هر دانشجوی دختر 12 نیمسال و دانشجویان پسر دارای معافیت تحصیلی 10 نیمسال فرصت برای فراغت از تحصیل دارند لذا به جهت عمق بخشیدن به فراگیری های خود از انتخاب واحد عجولانه و بیشتر از توانایی های خود اجتناب ورزید.
 • تأکید می گردد انتخاب واحد و حذف و اضافه فقط بر اساس زمان های اعلام شده در تقویم آموزشی انجام می گردد، لذا شایسته است در زمان مقرر با تمرکز و دقت کامل نسبت به انتخاب واحد خود اقدام فرمایید.
 • به هیچ وجه زمان انتخاب واحد تمدید نخواهد شد.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ترجیحاً از مرورگر Mozilla Firefox استفاده نمایید.
تا پایان انتخاب واحد مکررا" به اطلاعیه‌های بعدی آموزش در کانال تلگرام و بوردهای آموزشی و سایت علوم پزشکی وارستگان توجه نمایید

جهت دریافت فایل راهنمای انتخاب واحد بر روی لینک زیر کلیک نمایید