FA - EN

مقدمه:
مدیریت آموزشی هر دانشگاه معمولاً مسئول پذیرش، ثبت نام و بوجود آوردن تمهیدات لازم برای انتخاب واحد بوده و کار دانش آموختگی دانشجویان را به عهده دارد و معمولاً امور آموزشی صدور نامه هایی از قبیل گواهی اشتغال به تحصیل، صدور تأییدیه تحصیلی دانش آموختگان و مکاتبات لازم با سایر نهادها و سازمان های مرتبط را به عهده دارد.
لذا دانشجویان برای آشنایی بیشتر با مقررات آموزشی و اخذ اطلاعات لازم برای ادامه تحصیل و انتخاب واحد خود باید به اساتید مشاور و مدیران گروه مراجعه نمایند، اما گاهی به دلایل متعدد اتفاق می افتد که دانشجو برای بعضی از امورات اداری و آموزشی خود باید به آموزش دانشگاه مراجعه نماید لذا در راستای افزایش بهره وری و مدیریت زمان ضوابط زیر برای پاسخگویی تعریف شده است که بایستی توسط دانشجویان و کارشناسان آموزش به دقت اجرا گردند.

امور مربوط به قبل از اجرا:

1- تعیین یک نماینده، از هر گروه دانشجویان از طریق انتخابات و پروتکل نمایندگان.

2- اطلاع رسانی دقیق پروتکل بوسیله (کتابچه ، برد ، سایت مرکز ، فایل متنی ، نماینده کلاس) به دانشجویان.

دانشجویان محترم می توانند به روشهای زیر اطلاعات آموزشی و اداری خود را کسب و به رفع و رجوع کارهای اداری و آموزشی خود بپردازند

1- ارتباط و مراجعه به نماینده :

نماینده می بایست ضمن آگاهی کامل از آیین نامه و قوانین آموزشی دانشگاه، جهت تسریع پاسخگویی و جلوگیری از ازدحام جمعیت پاسخگوی سؤالات ابتدایی دانشجویان و تماس ها باشد. در صورت تشخیص به توضیحات جامع تر و یا نیاز مراجعه به آموزش این هماهنگی از طریق ایشان با واحد آموزش صورت گیرد و یا پیگیری پرسش و پاسخ صرفاً توسط خود نماینده از طریق ارتباط حضوری، تلفنی و یا ایمیل انجام پذیرد.

2-دریافت پاسخ و مشاوره دانشجویان از طریق اساتید مشاور و مدیر گروه ها

3- از طریق کارشناسان ذیربط در مدیریت امور آموزشی :

  • در آموزش برای هر رشته یک کارشناس وجود دارد که مجموعه امور مربوط به خدمات آموزشی، پذیرش و ثبت نام، دانش آموختگی دانشجویان و نظام وظیفه آقایان را به عهده دارد.
  • دانشجو باید کارشناس رشته خود در آموزش را بشناسد و در مواقع ضروری به او مراجعه نماید.
  • هر دانشجو در طول هر نیمسال آموزشی فقط سه مرتبه امکان ارتباط حضوری با آموزش خواهد داشت، که یک بار برای موارد ضروری و بدون وقت قبلی و دو بار با هماهنگی و اخذ وقت قبلی امکان پذیر خواهد بود.
  • در موارد غیر ضروری دانشجو باید با ارسال ایمیل و ذکر نام و نام خانوادگی خود موضوع مربوطه را ارسال و منتظر دریافت وقت تنظیم شده برای مراجعه حضوری باشد.
  • ساعت مراجعه یک بار مراجعه حضوری دانشجو در آموزش بدون وقت قبلی و یا دریافت نامه های خود از آموزش از ساعت11 الی 13:30 به جز پنجشنبه ها و ایام تعطیل خواهد بود.
  • کارشناس آموزش باید مراجعات ضروری و مراجعات با وقت قبلی دانشجو را در فایل مربوط به دانشجویان خود و نوع و موضوع کاری را یادداشت نماید.
  • هماهنگی درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل ارسال درخواست به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
    با ذکر نام. نام خانوادگی. شماره دانشجویی. مقطع و رشته تحصیلی. نام ارگان مورد تقاضا جهت صدور گواهی (مطابق فرمت موجود در سایت)
  • نمایندگان گروههای دانشجویی در مراجعه و ارتباط به آموزش هیچ محدودیتی نداشته و حتی در مواردی که به تشخیص آنها ارتباط سریعتر دانشجویان با آموزش ضروری تشخیص داده شود. نماینده می تواند با همراهی دانشجو در آموزش به رفع و رجوع و حل مشکل دانشجو بدون وقت قبلی اقدام نماید. (البته این موارد نباید به بیشتر از 5 مورد در یک نیمسال تجاوز نماید.)

روشهای اطلاع رسانی مدیریت امور آموزشی با دانشجویان :

با سرعت شگرف علمی و عصر فناوری ارتباطات شیوه های ارتباط دانشجویان با مراکز علمی و آموزشی و اداری بسیار تسهیل شده است. علوم پزشکی وارستگان با بهره گیری از تمام روشهای بروز شده سعی دارد انتقال پیام ها و اطلاعیه های آموزشی و اداری به دانشجویان در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد تا حقی از دانشجویان تضییع نگردد.

انتقال پیامها و اطلاعیه های آموزشی به روشهای زیر انجام می شود که هرکدام از این روشها جنبه رسمی داشته و دانشجو موظف به مراجعه آن بوده و در صورتیکه در اثر عدم مراجعه، حقی از وی ضایع شود هیچ مسئولیتی متوجه این مرکز نخواهد بود.

* اطلاعیه های کانال اطلاع رسانی دانشجویان علوم پزشکی وارستگان

* اطلاعیه هایی که معمولاً در زمانهای انتخاب واحد دانشجویان و قبل از شروع هر نیمسال در سایت مرکز در قسمت اطلاعیه ها و قسمت اطلاعیه های مهم درج می گردد.

* اطلاعیه هایی که در بردهای آموزشی الصاق می گردد.

* پیامهای که از طریق وب مدیریت امور آموزشی (سما) برای دانشجویان گذاشته می شود.

* پیامها و اطلاعیه هایی که از طریق ایمیل وارستگان به دانشجویان ابلاغ می گردد.

مدیر امور آموزشی