FA - EN

دکتر تاج فرد
استفاده از ظرفیت‌های درون بخشی دانشگاه و تعامل‌های بشردوستانه برون دستگاهی موجب شتاب، تنوع و وسعت در پیشبرد روند فعالیت‌های جهادی است و ساماندهی فعالیت‌های جهادی با همکاری نهادها ضابطه‌مند می‌شود
به گزارش مفدا جلسه برنامه‌ریزی ستاد اردوهای جهادی  در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دکتر تاج فرد دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در دفتر جلسات معاون فرهنگی و دانشجویی  دانشگاه برگزار شد. 
 در این جلسه دکتر محمد تاج‌فرد مشاور معاونت فرهنگی دانشجویی و دبیر ستاد فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت ضمن ارزشمند توصیف کردن کار جهادگران در عرصه خدمت رسانی در  مناطق محروم و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص گسترش فرهنگ جهادی اظهار داشت: همه مسئولان باید بستر لازم برای فعالیت خیرخواهانه جهادگران را فراهم کنند و در جهت سازماندهی و  ترویج فرهنگ جهادی و  زمینه‌سازی تقویت و ارتقای هرچه بیشتر سلامت در بین اقشار مختلف مردم گام بردارند.
وی به اهمیت ارتباطات درون و برون دستگاهی در راستای هماهنگی تقویت و توسعه فعالیت‌های جهادی تأکید کرد و گفت: ایجاد وفاق، تعامل و همکاری مسئولان در استفاده از ظرفیت‌های درون بخشی  دانشگاه با معاونت‌ها، نهادهای دانشجویی و تعامل‌های بشردوستانه برون دستگاهی موجب شتاب، تنوع و وسعت در پیشبرد این روند است و ساماندهی فعالیت‌های جهادی با همکاری نهادها ضابطه‌مند می‌شود.
تاج فرد با تاکید براستمرار برگزاری اردوهای‌های جهادی درون استانی و بدون محدودیت زمانی به سفرهای یکی دو روزه در پایان هفته اشاره کرد و  گفت:  این روش موجب سهولت در کار و صرفه جویی در زمان و هزینه می‌شود تا مناطق محروم در تمام طول سال از خدمات ارزشمند جهادگران بهره‌مند شوند.
دبیر ستاد فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت در راستای تسهیل خدمات دندان‌پزشکی از طریق استقرار  «یونیت دندان‌پزشکی سیار» یادآور شد: اجرای کلینیک سیار و  طرح دندان‌پزشکی سیار  که از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها اهدا شده تا امکان جابه‌جایی تجهیزات دندان‌پزشکی به اماکن مختلف و خدمت رسانی بهتر را در رسته کاری دندان پزشکی در مناطق محروم و صعب‌العبور را به همراه داشته باشد و همراهی این کلینیک‌های سیار دندان پزشکی در کنار خدمات دیگر فعالان جهادی موجب رضایتمندی اقشار محروم جامعه می‌شود.
تاج فرد خاطرنشان کرد: توزیع ضابطه‌مند دارو از طریق دفترچه‌های بیمه و ممانعت از توزیع رایگان و بی‌ضابطه دارو در اردوهای جهادی یکی از تغییرات اجرای برگزاری اردوهای جهادی است که مانع از اسراف و یا مصرف خودسرانه دارو می‌شود.
در ادامه جلسه دکتر ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از اردوهای جهادی به عنوان واسطه خیر در بحث خدمت رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار یاد کرد و افزود: این برنامه‌ها  علاوه بر اینکه کار پسندیده‌ای در نزد خدا و مردم است  انعکاس خوبی در ترویج فرهنگ نوع دوستی، سازندگی و  تقویت روحیه خودسازی  در دانشگاه خواهد بود و در  ادامه بر لزوم همکاری  و مشارکت  اساتید، متخصصین، سایر گروه ها و معاونت تاکید کردند.
همچنیندر این جلسه رسولی نماینده کانون اردوهای جهادی  به تشریح خط خدمت رسانی اردوهای جهادی در  مناطق درون استانی به  چگونگی نحوه غربالگری و نیازسنجی آن منطقه پرداخت و با اشاره به وجود اقلیت‌های مذهبی در این مناطق بر  استفاده از پزشکان عمومی بومی و شناخت بهتر پزشکان از فرهنگ منطقه تاکید کرد.
دکترصادقی نماینده بسیج جامعه پزشکی نیز در این جلسه مشترک با اشاره به این که کارکرد فرهنگی اردوهای جهادی در مناطق محروم مورد توجه است، افزود:  با توجه به نزدیک بودن عید غدیر، ترویج و تبیین مباحث سبک زندگی اسلامی به دور از شائبه‌های مذهبی بر اساس نیازهای روستاهای هدف در دستور کار خود قرار دهند.

منبع خبر: سایت مفدا