سوالات متداول

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، لطفا سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

سوالات پرتکرار کاربران

شرایط پرداخت شهریه دانشگاه به چه صورت است؟

داوطلب گرامی، دانشجو پذیرفته شده شهریه ثابت را نقداً پرداخت می نماید تا امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم گردد. در خصوص پرداخت شهریه متغیر، امکان تقسیط کردن آن وجود دارد که در صورت درخواست، شهریه متغیر را طی دو قسط و با ارائه چک بانکی اخذ می‌شود.

تخفیف شهریه به چه گروه های تعلق می گیرد؟

به نفرات اول تا سوم هر رشته از نظر معدل به ترتیب تخفیف 20، 15 و 10 درصد در هر ترم اعطا می گردد.

آیا وارستگان دارای خوابگاه است، شهریه خوابگاه چه مبلغی است؟

وارستگان دارای خوابگاه نیست و دانشجویان به خوابگاه های خودگردان در سطح شهر معرفی می گردند، شهریه حدودی خوابگاه ها متغیر و از 11.500.000 ریال الی 17.000.000 می باشد.

امکان اخذ مرخصی تحصیلی وجود دارد؟

ارایه مرخصی تحصیلی در نیمسال اول تحصیلی امکان پذیر نیست، اما در صورت داشتن شرایط خاص، درخواست شما در شورای آموزشی بررسی خواهد شد.

آيا مدرك تحصيلی دانشکده وارستگان معتبر است؟

بلي؛ به استناد رای صادره در دویست و نهمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌ها، علوم پزشکی وارستگان در شهر مشهد تاسیس گردیده است. مدارك تحصيلی اين دانشکده همانند مدارك تحصيلی ساير دانشگاه‌های علوم پزشکی، برای ادامه تحصيل در داخل و خارج از كشور معتبر است. گواهی موقت و دانشنامه‌ها پس از تایید وزارت بهداشت صادر می‌گردد.

(نمونه تاییدیه تحصیلی صادره از پورتال دانش آموختگان وزارت بهداشت در منوی دانش آموختگان سایت این مرکز قابل رویت است. صدور گواهی موقت پایان تحصیلات و همچنین دانشنامه های پایان تحصیلات پس از دریافت این تاییدیه از پورتال دانش آموختگان وزارت بهداشت صادر می گردد.)

مزایای تحصیل در علوم پزشکی وارستگان چیست؟
  1. در انتخاب و تاسیس رشته های این مرکز ضمن آینده پژوهی و توجه به وضعیت ایران و جهان از نظر بهداشت و درمان به آینده شغلی دانش آموختگان توجه خاصی شده است.
  2. اولین و تنها موسسه آموزش عالی غیر دولتی تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور
  3. این مرکز تاکید بر ایجاد محیط یادگیری با نشاط و با کیفیت دارد
  4. حضور استاد مشاور از ابتدا تا انتهای تحصیل همراه دانشجویان
  5. همگام با کسب دانش به سایر ابعاد انسانی نظیر اخلاق و مهارت توجه خاصی می­شود.
  6. استفاده از آزمایشگاه های مجهز در دروس عملی و تکنولوژی های به روز در دروس تئوری
  7. سطح خوب آموزشی و توجه به ورود دانش آموختگان به تحصیلات تکمیلی، آمار پذیرش اولین، دومین و سومین دوره دانش آموختگان این مرکز در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای علوم پزشکی حاکی این موضوع است .
درخواست میهمانی و انتقال چگونه صورت می پذیرد؟

انتقالی و میهمانی از دانشگاه های غیر دولتی به دانشگاه های دولتی ممنوع بوده و بالعکس آن در صورت داشتن شرایط لازم پس از رویت کارنامه نهایی داوطلب قابل انجام است.

معافیت تحصیلی چیست؟

کلیه دانشجویانی که فاقد کارت پایان خدمت و کارت معافیت از خدمت می باشند و یا احیاناً شاغل رسمی در ارگان های نظامی کشوری هستند، پس از ورود به دانشگاه باید قانوناً از رفتن به خدمت سربازی تا زمان پایان تحصیل معاف باشند.

لذا دانشگاه ذیربط پس از ورود دانشجو، مطابق ضوابط و مقررات مربوط برای ورود از طریق حوزه وظیفه عمومی درخواست معافیت تحصیلی می نماید و حوزه وظیفه نیز در صورت بلامانع بودن مورد، پاسخ درخواست مذکور را کتباً با شرط داشتن دفترچه آماده به خدمت و عدم غیبت به دانشگاه محل تحصیل ابلاغ می نماید.

شایان ذکر است حتی در صورت اینکه پذیرفته شدگان این مرکز در حین خدمت وظیفه عمومی باشند امکان ترخیص و صدور معافیت تحصیلی وجود دارد.

از ما بپرسید

فرم سوالات متداول