اطلاعیه ثبت نام

باسلام و عرض تبریک به کلیه پذیرفته شدگان
مشاهده و مطالعه دقیق این دستورالعمل و همچنین فایلهای راهنمای آن به شما کمک خواهد کرد تا متحمّل پرداخت هزینه های اضافی نشوید. همکاران ما در این مرکز آمادگی دارند در تمام طول روز از ساعت 8 صبح لغایت 20 در روزهای کاری راهنما و پاسخگوی شما و خانواده های گرامیتان بصورت تلفنی، تلگرامی و سایت دانشگاه باشند.

ثبت نام پذیرفته شدگان مهر و بهمن ( ورودی های نیم سال اول و نیم سال دوم ) با هم انجام می شود. با توجه به اینکه آمار ثبت نام باید به سازمان سنجش و سایر مراجع ذیربط گزارش گردد عدم ثبت نام در زمان تعیین شده به منزله عدم مراجعه و انصراف از ثبت نام می باشد. ترتیبی اتخاذ گردیده است که برای کلیه پذیرفته شدگان امکان ثبت نام غیر حضوری فراهم باشد، لذا اگر ضرورتی برای حضور در دانشگاه نمی بینید با انجام مراحل زیر ثبت نام شما کامل خواهد بود.

علوم آزمایشگاهی 961

ثبت نام دانشجویان جدید

ثبت نام دانشجویان جدید …

توضیحات:
1. شروع کلاس ها در نیمسال اول از تاریخ 22 مهرماه و در نیم سال دوم 28 بهمن ماه 1402 خواهد بود.
2. نو ورودان نیمسال اول جهت مشاهده ی برنامه درسی خود به صفحه اصلی سایت مرکز قسمت رشته ذیربط –> دروس ارائه شده نیمسال اول 1402 مراجعه فرمایید.
3. انتخاب واحد دانشجویان نو ورود توسط آموزش انجام خواهد شد.
4. نام کاربری و کلمه عبور پورتال دانشجویی و سامانه آموزش مجازی پس از ثبت نام و انتخاب واحد تحویل و یا ارسال خواهد شد.

ثبت نام دانشجویان جدید

زمان ثبت نام آنلاین

به محض وصول لیست پذیرفته شدگان از سازمان سنجش و انتقال اطلاعات آنان به سیستم مدیریت آموزشی سما در این مرکز و بوجود آمدن شرایط به پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد که ثبت نام آنلاین خود را شروع نمایند. توصیه می شود قبل از حضور در علوم پزشکی وارستگان حتماً حتی اگر تصمیم قطعی برای ثبت نام ندارید، ثبت نام آنلاین را انجام دهید. ثبت نام آنلاین شما به معنی ثبت نام قطعی نیست و اگر تا 30 مهرماه قصد عدم حضور و ثبت نام در دانشگاه دیگر داشته باشید کلیه شهریه پرداختی مسترد خواهد شد. برای یک ثبت نام روان و موفق ابتدا برای یکی دو بار این اطلاعیه را مرور کرده و پس از جمع آوری اسکن کلیه مدارک مورد نیاز گام به گام ثبت را نام را شروع کنید.

گام اول : تهیه اسکن مدارک لازم برای ثبت نام آنلاین
1

مرحله اول

گام اول : تهیه و اسکن مدارک لازم برای ثبت نام آنلاین :

لطفاً از قبل مدارک زیر را آماده و از آنها با فرمت jpeg با حجم کمتر از KB 300 اسکن و یا تصویر تهیه فرمایید ( استفاده از آخرین نسخه به روز شده مرورگر فایرفاکس و یا کروم توصیه می شود)
1. تصویر شناسنامه از تمام صفحات
2. تصویر کارت ملی پشت و رو در یک صفحه
3. عکس ۴×۳ تهیه شده در سال جاری
4. دریافت کد رهگیری دو مدرک تحصیلی شامل “تأئیدیه تحصیلی آخرین مدرک تحصیلی” و “سوابق تحصیلی سه سال آخر تحصیل دوره سه ساله دبیرستان”: این کد از سایت https://emt.medu.ir. قابل دریافت می باشد.(جهت اخذ کد رهگیری داده های لازم را در سایت مذکور وارد نموده و پس از دریافت کد رهگیری تصویر آن را بار گذاری نمایید. شایان ذکر است علوم پزشکی وارستگان در این سامانه در زیر مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت قرار دارد.)
5. مدارک دبیرستانی مورد قبول با توجه به نوع نظام آموزشی:
5.1. نظام جدید: تصویر مدارک دانش آموزان نظام آموزش 3-3-6: ریز نمرات دوره دوم متوسطه/ گواهی موقت دوره دوم متوسطه/ کد رهگیری بند 4 / فرم 602 (خلاصه سوابق تحصیلی)
5.2. نظام قدیم: تصویر مدارک دانش آموزان نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی مدارک : اصل ریز نمرات دوره متوسطه و پیش دانشگاهی/ اصل گواهی موقت دوره متوسطه و پیش دانشگاهی /اصل گواهینامه دیپلم و پیش دانشگاهی/ کد های رهگیری بند 4
نکته مهم: در صورت داشتن گواهی موقت دوره پیش دانشگاهی و متوسطه، این گواهی حتماً دارای مهر آموزش و پرورش محل صدور آن باشد.( یعنی توسط آموزش و پروش تایید شده باشد.)
6. اصل گواهی ایثارگری برای پذیرفته شدگان سهمیه های شاهد و ایثارگر ( کارت ایثارگری)
7. اصل کارت پایان خدمت، معافیت، برگ سبز اعزام به خدمت، در صورت داشتن آن به علاوه کد پیگیری که از سامانه دریافت معافیت تحصیلی دریافت نموده اید. ( ویژه پسران)
8. فرم‌های تعهد تکمیل مدارک و فرم شماره یک که در روند ثبت نام آنلاین دانلود نموده‌اید، امضا و پس از ثبت اثر انگشت مطابق فایل راهنمای ثبت نام بارگذاری نمایید .شایان ذکر است اصل این فرم‌ها را نزد خود نگه داشته و در موقع ارسال مدارک با پست در داخل مدارک قرار دهید و یا در اولین حضور تحویل مرکز فرمایید.

تذکر مهم: تا پایان تحصیل شما در دانشگاه، اصل مدارک مسترد نمی گردد. بنابراین شایسته است برای رفع نیاز احتمالی آینده تصویر و اسکن مدارک را برای خود نگهداری نمایید.

گام دوم : تکمیل فرمها و بارگذاری مدارک در سامانه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود
2

مرحله دوم

گام دوم : تکمیل فرم‌ها و بارگذاری مدارک در سامانه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود:
با مراجعه به صفحه اصلی سایت مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان لینک ثبت نام آنلاین دانشجویان جدیدالورود را انتخاب فرمایید.
1. ابتدا سطح دسترسی دانشجویان جدیدالورود را انتخاب کرده و سپس با درج کدملی به عنوان کدکاربری و درج شماره داوطلبی به عنوان کلمه عبور وارد سامانه ثبت نام شوید.
2. پس از ورود به سامانه در قسمت اطلاعات داوطلبان می بایست وارد چهار آیتم اطلاعات شناسنامه ای، آموزشی ،تکمیلی و بستگان شده و تمامی موارد خواسته شده تکمیل نمایید.
3. از قسمت مدارک درخواستی فرمهای تعهد و اسکن کلیه مدارک مورد نیاز را که قبلاً تهیه نموده اید بارگذاری نمایید.
4. برای مشاهده از صحت بارگذاری مدارک، وارد بخش مشاهده مدارک ارسال شده شوید و از کامل بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

گام سوم : واریز شهریه
گام نهایی ثبت نام آنلاین
4

گام نهایی ثبت نام آنلاین

 

گام نهایی ثبت نام آنلاین: در این مرحله با دریافت کد پیگیری و پرینت آن ثبت نام شما پایان پذیرفته است و در صورت تمایل جهت ثبت نام به صورت حضوری باید پرینت کد رهگیری را به همراه داشته باشید و در صورت ثبت نام به صورت غیرحضوری، باید به همراه اصل مدارک، این برگه نیز ارسال گردد و منتظر بمانید تا کاربری های سامانه های پرتال دانشجویی سما و سامانه آموزش مجازی( Lms) و ایمیل وارستگانی ارسال شود. با استفاده از این کاربری ها تاییدیه انتخاب واحد خود را دریافت نمایید و مطابق با آن در کلاسهای درسی شرکت فرمایید.

نحوه انجام ثبت نام حضوری:
5

مرحله پنجم

مجدداً تاکید می گردد الزامی برای ثبت نام حضوری نیست و پس از انجام ثبت نام آنلاین و دریافت کد رهگیری کسانی که ثبت نام کرده اند می توانند با ارسال مدارک لازم از طریق پست ویژه یا پیشتاز ثبت نام خود را قطعی نمایند. مهلت ارسال مدارک به پست 1402.07.30 خواهد بود. شایان ذکر است ثبت نام آنلاین غیر قطعی بوده است و تا اصل مدارک لازم ارسال نشود ثبت نام دانشجو قطعی نخواهد شد.

آدرس مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان :

مشهد- بلوار وکیل آباد بلوار لادن نبش لادن 3  تلفن : 05135091160  کد پستی : 9179666769

چنانچه پس از ثبت نام آنلاین تمایل دارید برای تحویل مدارک به دانشگاه مراجعه کنید می توانید با توجه به زمانبندی زیر در دانشگاه حضور بهم رسانید. برای رفاه حال پذیرفته شدگان تمهیدات لازم برای ثبت نام آنلاین برای آن دسته از عزیزانی که در ثبت نام آنلاین مشکل دارند فراهم شده است. فقط ثبت نام آنلاین برای افرادی انجام خواهد شد که از قبل اسکن مدارک لازم را با فرمت و حجم از پیش گفته تهیه نموده و همراه داشته باشند.

جدول زمانبندی زیر صرفا مربوط به پذیرفته شدگانی است که تمایل به ثبت نام حضوری دارند
تاریخ مراجعه حرف اول نام خانوادگی
1402/07/18 الف –ب -پ– ت – ث – ج – چ-ح– خ- د – ذ – ر – ز – ژ – س – ش
1402/07/19 ص – ض – ط – ظ- ع – غ – ف – ق- ک – گ –ل – م – ن – و – ه – ی
1402/07/20 کلیه پذیرفته شدگان
ساعات ثبت نام از ساعت 8 صبح لغایت 16

لیست مدارکی که لازم است از طریق پست ارسال شود یا در صورت تمایل  در زمان ثبت نام حضوری ارائه شود:

 1. اصل ریز نمرات سه ساله دبیرستان- اصل گواهی موقت سه ساله دبیرستان- اصل ریز نمرات سال چهارم (دوره پیش دانشگاهی)- اصل گواهی موقت سال چهارم (دوره پیش دانشگاهی) برای نظام قدیم
 2. اصل ریز نمرات دوره دوم متوسط و اصل گواهی موقت دوره دوم متوسط – فرم 602(خلاصه سوابق تحصیلی) نظام جدید
 3. اصل گواهینامه سال سوم دوره دوم نظام جدید فارغ التحصیلان 98 و اصل گواهینامه سال سوم و پیش دانشگاهی برای پذیرفته شدگان نظام قدیم .
 4. کلیه فرمهای تعهدی لازم که از سامانه جدیدالورود پرینت شده و امضاء و تاریخ و ثبت اثر انگشت شده است.
 5. عکس 4×3 جدید با زمینه روشن (خانم ها 6 قطعه) (آقایان 9 قطعه) (که پشت عکس ها باید مشخصات: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره ملی و رشته قبولی، حتما درج شده باشد.)
نحوه انجام امور معافیت تحصیلی برای پسران:
6

مرحله ششم

این مرحله ویژه دانشجویان پسری است که کارت معافیت دائم  یا کارت پایان خدمت ندارند . این افراد یا در مهلت قانونی معافیت تحصیلی دبیرستان دارند و یا در معافیت تحصیلی دانشگاه سابق و یا اینکه دفترچه آماده به خدمت دارند و یا در حین خدمت وظیفه عمومی هستند و در دانشگاه پذیرفته شده اند.

 • خوشبختانه این فرایند نیز الکترونیکی شده است و پذیرفته شدگان پسر باید با مراجعه به سامانه https://epolice.ir درخواست معافیت تحصیلی خود را ثبت نمایند و اسکن فایل تاییدیه اولیه شرایط مشمول را دریافت به بهمراه سایر مدارک بارگذاری نماید

 

سربازی

مدارک لازم برای درخواست معافیت تحصیلی در هنگام ثبت درخواست معافیت تحصیلی در سامانه Epolice.ir
6

مرحله ششم

قبل از مراجعه برای درخواست معافیت تحصیلی در سامانه Epolice.ir این مدارک را دسترس خود قرار دهید شناسه سازمانی مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان در این سامانه 3609 می باشد.

 

 1. فرم آخرین اعلام وضعیت و یا معافیت تحصیلی از دبیرستان محل تحصیل ) معروف به فرم شماره 4)
 2. همراه داشتن اسکن عکس 3*4 تمام رخ جدید
 3. فرم اعلام آخرین وضعیت تحصیلی از دانشگاه محل تحصیل قبل در صورتیکه فارغ التحصیل و یا انصرافی و یا دانشگاه هستید.
 4. همراه داشتن اسکن اصل گواهینامه و یا گواهی موقت پایان تحصیلات دوره دوم دبیرستان یا پیش دانشگاهی سابق
 5. روش تهیه کد سخا برای ورود به سامانه epolice.ir:
 6. مراجعه به دفاتر پلیس 10+ و دریافت کد سخا
 7. اگر قبلاً در سامانه ثبت نام کرده و تلفن ثبت کرده اید با استفاده کد کاربری کد ملی و کلمه عبور شماره تلفن شناسایی شده در سامانه و استفاده از گزینه رمز عبور را فراموش کرده ام.
 8. تذکر مهم: شایان ذکر است قبل از اقدام به درخواست معافیت تحصیلی به سایت police.ir مراجعه و فیلم آموزشی درخواست معافیت تحصیلی را مشاهده فرمایید.

مدیریت امور آموزشی علوم پزشکی وارستگان

Education@varastegan.ac.ir

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!