چهارمین همایش فناوری اطلاعات و ارتقاء سلامت

مدیر پژوهش و فناوری علوم پزشکی وارستگان از برگزاری چهارمین همایش فناوری اطلاعات و ارتقاء سلامت با محوریت سلامت هوشمند که به میزبانی مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان که 19 الی 21 آبان 1400 برگزار خواهد شد، خبر داد.

 دکتر فاطمه مقبلی مدیر پژوهش و فناوری علوم پزشکی وارستگان درباره  محورهای همایش  فناوری اطلاعات  و ارتقاء سلامت گفت:اولین محور این همایش کاربرد فناوری اطلاعات در سلامت هوشمند است که شامل مراکز ارائه خدمات سلامت هوشمند، سلامت همراه هوشمند، سیستم های تصمیم یار هوشمند، یادگیری ماشین و داده کاوی پزشکی، سامانه های هوشمند خودمراقبتی و… می باشد.

یکی دیگر از محورها به سلامت هوشمند و سیستم های اطلاعات سلامت اختصاص دارد و سیستم های اطلاعات سلامت هوشمند، پرونده های الکترونیک شخصی و استانداردهای سیستم های اطلاعات سلامت  را شامل میشود.
از دیگر محورها میتوان به فرصت ها و چالش های به کارگیری اطلاعات در سلامت هوشمند اشاره کرد که شامل سیستم های هوشمند آموزشی، کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا در هوشمندسازی سلامت و نقش سلامت هوشمند در گردشگری سلامت است.
درنهایت سلامت هوشمند در همه گیری کووید -19 به تشخیص هوشمند کووید-19، رهگیری هوشمند بیماران مبتلا به کووید-19، زنجیره هوشمند توزیع واکسن و… میپردازد.

دکتر مقبلی در ادامه افزود مهلت ارسال مقالات تا 15 مرداد است و علاقمندان تا 31 شهریور فرصت دارند تا در این همایش شرکت کنند. نهایتا 19 الی 21 آبان همایش در مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان برگزار خواهد شد.
همچنین  مدیر پژوهش و فناوری علوم پزشکی وارستگان بیان کرد مقالات برتر ارسال شده در این همایش در ژورنال frontiers in health informatics  چاپ خواهد شد. و در پایان گفت علاقمندان میتوانند برای اطلاعات بیشتر به سایت HIC.varastegan.ac.ir مراجعه کرده و یا با ایمیل it-haelth-co@varastegan.ac.ir4- در ارتباط باشند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!