تریبون آزاد به مناسبت روز دانشجو

برگزاری تریبون آزاد دانشجویی به مناسبت روز دانشجو

چهارشنبه 15 آذر ماه به مناسبت روز دانشجو، تریبون آزاد دانشجویی با حضور مدیران، اساتید و دانشجویان علوم پزشکی وارستگان و به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

در این مراسم ابتدا با پخش کلیپی، اهمیت روز دانشجو و دلیل نامگذاری این روز  تشریح شد و پس از آن  دبیر جلسه خانم دکتر مقبلی به بیان سوالات مورد نظر دانشجویان پرداختند.

در این مراسم آقای دکتر جهانگیر رییس مرکز در پاسخ به سوال پرتکرار احداث ساختمان جدید خاطر نشان کردند که هزینه ای از شهریه دانشجویان صرف ساخت این ساختمان نمی شود و شهریه فقط صرف فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خواهد شد.

همچنین خانم رمضانی کارشناس امور مالی در پاسخ به سوالات دانشجویان در زمینه صندوق رفاه بیان داشتند: علوم پزشکی وارستگان زیر نظر صندوق رفاه وزارت بهداشت مطابق قانون به دانشجویان شهریه پردازی که متقاضی وام هستند، وام شهریه در هر ترم با مبلغ ۳میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می نماید.

همچنین خانم دکتر کیفی معاون آموزشی در خصوص سوال دانشجویان در مورد آزمایشگاه ها ضمن تشریح امکانات آزمایشگاه ها پاسخ دادند که هر آزمایشگاهی به امکانات متناسب با محتوای درسی مجهز شده است و تمام تلاش ما بهبود کیفیت دروس عملی می باشد. در این خصوص پیگیری لازم جهت رفع نواقص ذکر شده توسط دانشجویان انجام خواهد شد.

آقای نعمتی مدیر امور آموزش نیز در زمینه سوال دانشجویان مبنی بر غیبت مجاز خاطرنشان کردند: دانشجویان غیر بومی که فاصله محل سکونتشان از شهر مشهد بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر باشد، غیبت در قالب سقف مجاز، جزو غیبت های موجه لحاظ می گردد. و در زمینه برگزاری امتحانات میان ترم بیان شد با توجه به اینکه کلاس های دانشجویان نو ورود با تاخیر آغاز شده است، این دسته از دانشجویان تا ۵ دی ماه جهت امتحانات میان ترم فرصت دارند.

همچنین خانم دکتر موذن کارشناس امور فرهنگی و دانشجویی و مسئول مرکز مشاوره در پاسخ به سوال دانشجویان در زمینه خوابگاه اشاره کردند که با توجه به امکان اضافه شدن یک خوابگاه جدید، دانشجویان قبل از تمدید خوابگاه حتما لیست خوابگاه ها را بررسی نمایند. ایشان همچنین در پاسخ به سوالات مربوط به سلف نیز  قول پیگیری مسائل مطرح شده را بعد از جلسه دادند و پیگیری های انجام شده را طی یک گزارش بعد از جلسه منتشر ساختند.

همچنین در پاسخ به سوالات دانشجویان مبنی بر نحوه نوبت گرفتن با مشاوران بیان شد که دانشجویان می‌توانند طبق موضوع مورد نظر و تخصص مشاور از لیست معرفی شده  که در قسمت فرهنگی و دانشجویی سایت وارستگان بخش دفتر مشاوره قراردارد، ثبت نوبت انجام دهند.

این برنامه بعد از دو ساعت با پرسش و پاسخ دانشجویان حاضر و سپس پذیرایی پایان یافت.

برای مشاهده گزارش تصویری این جلسه اینجا کلیک کنید.

ویدیوی این مراسم را اینجا ببینید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!