تازه های تغذیه و رژیم درمانی در سندروم تخمدان پلی کیستیک

کنفرانس علمی تازه های تغذیه و رژیم درمانی در سندروم تخمدان پلی کیستیک PCOS  با 2.5 امتیاز بازآموزی ویژه کارشناسان و فارغ التحصیلان تغذیه، پزشکان و مامایان، با تدریس دکتر مهناز برومند (متخصص زنان و استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد) و خانم دکتر سمیه اصغری(دکترای تخصصی تغذیه و رژیم درمانی)، در تاریخ 23 آبان 98 در علوم پزشکی وارستگان برگزار گردید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک اختلال اندوکرینی شایع با علتی ناشناخته است که تقریبا 12-3 درصد از زنان در سنین باروری را تحت تاثیر قرار می دهد. اختلالات قاعدگی، هیرسوتیسم و آکنه از علایم شایع این بیماری به شمار می رود.  مطالعات جدید نشان دهنده تاثیر تغذیه مناسب و کاهش وزن در در مان این بیماری می باشد. اصلاح کمبود ویتامین د، رسیدن به وزن ایده آل، استفاده از رژیم غذایی کم چرب و دارای نمایه گلایسمی پایین از راه حل های تغذیه ای در این زمینه است و در برخی مطالعات اثر بخشی آن نسبت به دریافت دارویی بیشتر یوده است . لذا با توجه به اهمیت تغذیه و رژیم درمانی در درمان این اختلال، این کنفرانس برای ارائه مطالعات نوین تغذیه در درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک برگزار گردید.

دکتر برومند در بخش اول کنفرانس به بیان درمان های دارویی بیماری، تظاهرات بالینی و آزمایشگاهی سندرم تخمدان پلی کیستیک و کم کاری تیروئید پرداختند و در بخش دوم کنفرانس، دکتر اصغری مواردی چون مدیریت تغذیه ای بیماری و نکات جدید تغذیه درمانی و مکمل های تغذیه ای مورد استفاده در سندرم تخمدان پلی کیستیک را مطرح نمودند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!