تفسیر CBC

برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه"تفسیر CBC و اسمیر خون محیطی" با 5 امتیاز بازآموزی


ارگاه علمی یک روزه  ” تفسیر CBC و اسمیر خون محیطی” ویژه مسئولین فنی آزمایشگاه های تشخیص طبی با گرایش های مختلف و با 5 امتیاز بازآموزی به همت گروه علوم آزمایشگاهی در وارستگان برگزار گردید.
  به گزارش مهارتکده وارستگان، روز پنجشنبه 14 آذر 98، کارگاه 6 ساعته ” تفسیر CBC و اسمیر خون محیطی ”  با حضور اساتید پیشکسوت حوزه پاتولوژی و هماتولوژی و با هدف افزایش توانمندی مسئولین فنی آزمایشگاه های تشخیص طبی به صورت متمایز و کاملا عملی برگزار گردید.
در ابتدای کارگاه، دکتر حسین حبیبی(دبیر علمی کارگاه و عضو هیات علمی علوم آزمایشگاهی وارستگان) ضمن عرض خوش آمدگویی به  بیان مکانیسم و عملکرد سل کانتر و پارامترهای  CBC پرداختند.
در ادامه، دکترمحمد رضا کرامتی(مدیر گروه هماتولوژی علوم پزشکی مشهد و مسئول فنی آزمایشگاه پردیس) با بررسی کیس های مختلف بالینی، اسمیر خون محیطی را تفسیر نمودند. لازم به ذکر است شیوه برگزاری کارگاه بدین صورت بود که در ابتدا شرکت کنندگان،  23 ایستگاه مختلف دارای کیس های بالینی را در عرض 3 دقیقه برای هر ایستگاه مشاهده و نتیجه را ثبت نمودند. سپس، کرامتی با مشارکت شرکت کنندگان  به تفسیر هر کدام از ایستگاه ها، بیماری مورد نظر و نحوه گزارش اعلامی به بیماران پرداختند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!