عکاسی

کارگاه عکاسی با دوربین موبایل


به همت کانون فیلم و عکس مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان روز چهارشنبه 22 آبان ماه کارگاه عملی عکاسی با موبایل برگزار گردید.
این کارگاه با تدریس مسعود باغستانی در محیط شهری قلعه وکیل آباد واقع در شهر مشهد برگزار گردید. ابتدا شرکت کنندگان در بافت قدیمی و سنتی تر این منطقه کمی قدم زدند ومدرس از نایاب بودن سوژه های شهری این منطقه صحبت کرد که در وکیل آباد منطقه ای سنتی و قدیمی و بکر وجود داردو بعد نکاتی در خصوص عکاسی توسط باغستانی به ایشان توضیح داده شد. مواردی مانند کادر بندی که شامل  قانون تقارن یا یک سوم می باشد. همچنین نور سنجی و شناخت نور مناسب توضیح داده شد. در ادامه در مورد نکات خاص عکس بر داری با موبایل نیز توضیحاتی به افراد داده شد   اینکه چرا عکاسی با موبایل برای افراد راحت تر است و مخصوصا در عکاسی شهری باعث برقراری بهتر ارتباط با سوژه های انسانی می گردد. همچنین طبق آموزش های ایشان هنگام عکس برداری با موبایل افرادبهتر است زوم نکرده و با تغییر فاصله خود کادر بندی کنند.
در ادامه مدرس  این کارگاه شرکت کنندگان را به این تشویق کرد تا برای شروع عکاسی به این سه نکته دفت کنند؛ تلاش، تجربه و توجه.
نقش توجه و نگاه از دیدگاه باغستانی از مهم ترین اتفاقا هایی است که هر فردی را می تواند تبدیل به یک عکاس کند، دیدن سوژه های خوب شهری، جزئیات و اتفاقات نادر ازدید ایشان برای هر چشمی ممکن نیست.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!