روز معلم

تبریک روز معلم تسوط رئیس مرکز اموزش عالی علوم پزشکی وارستگان


به نام آن که جان را فکرت آموخت / چراغ دل به نور جان برافروخت
اساتید گرامی
با اهدای سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
دانش در دنیای امروز، نقشی بی بدیل و تعیین کننده ایفا می‌کند. دانش وقتی وارد اقتصاد می‌شود، اقتصاد دانش بنیان را شکل می‌دهد. بخش عمده‌ای از فرهنگ، در مدارس و دانشگاه ها به افراد جامعه انتقال می‌یابد. نماد کاربرد دانش یعنی فناوری، کسب و کارهای فناوری محور امروزه را شکل داده است. قدرت نظامی و برتری سیاسی کشورها به دانش و فناوری آن ها وابسته است. افزایش سلامت و نرخ امید به زندگی انسان امروز، مدیون دانش پزشکی است. در واقع کمتر عرصه زندگی انسانی است که متأثر از دانش نباشد.
و اما کلید دانش، در دستان معلمان و استادان است. به این جهت معماران اصلی دنیای دانش محور امروزی، معلمان و استادان هستند. دنیای امروز بیش از هر کسی مدیون معلمان و اساتید است. کسانی که آگاهانه این شغل متعالی را انتخاب کردند و آن را بر هر شغل صرفاً اقتصادی دیگر ترجیح دادند تا بتوانند معمار زندگی نسل فردای جامعه باشند.
چند ویژگی در معلمان و اساتید وجود دارد که آن ها را از سایرین متمایز می‌کند. آن ها به جای ماهی دادن، ماهیگیری را به فراگیرانشان آموزش می‌دهند و این چنین تاثیر سازنده‌ای بر زندگی آن‌ها می‌گذارند. همه ما وقتی به گذشته خود می‌نگریم می‌بینیم که اگر به هر موفقیت یا هدفی در زندگی خود رسیدیم، آن را مدیون آموزش و راهنمایی معلم یا استاد دلسوزی بوده است.
استادان در آموزش و انتقال دانش و تجربه خود، حسابگر نیستند و به ارزش‌هایی فراتر از معیارهای مادی می‌اندیشند. آن‌ها در هیچ زمانی از آموزش خسته نمی‌شوند که نمونه آن را در دو ماه اخیر مشاهده می‌کنیم. در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، دانشگاه‌ها با تعطیلی ناخواسته مواجه شدند، اساتید همت کردند و با شعار «دانشگاه تعطیل می شود ولی آموزش تعطیل نمی‌شود»، با آموزش‌های مجازی خلأ ایجاد شده را پر کردند. شاید فقط استادان بدانند که تولید محتوای درسی مجازی بسیار بیشتر از آموزش‌های حضوری از آن‌ها انرژی و وقت می‌برد ولی آن‌ها تمام توان و همت خود را به کار بردند که خللی در آموزش دانشجویان ایجاد نشود.
بدینوسیله روز استاد را به همه معلمان و اساتید کشور به ویژه اعضای هیات علمی مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان و اساتید همکار با این مرکز تبریک عرض می‌کنم و از درگاه پروردگار که بزرگترین مربی انسانهاست، توفیق روز افزون و سلامتی و بهروزی برای این عزیزان خواستارم.
دکتر مصطفی جهانگیر
سرپرست مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!