کارگاه نیروی انسانی

به گزارش مفدا وارستگان،  در اولین جلسه از سلسله نشست های واراتاک که در روز پنج شنبه مورخ 19/02 برگزار گردید سه نفر از همکاران علوم دانشکده سخنرانی های متنوعی را ارائه کردند.
در ابتدا آزاده قائینی کارشناس توسعه منابع انسانی سخنرانی اش را با موضوع «راه های افزایش بهره وری در محیط کار با  استفاده از ذهن آگاهی» شروع کرد، در این سخنرانی به نقش پر رنگ استرس در محیط های کاری اشاره شد که چطور چالش هایی که  ما در طول روز با آن ها سر و کار داریم می تواند موجب ترشح هرمون کورتیزول در خون، فشار خون و در نهایت افزایش استرس در افراد گردد. در ادامه وی به معرفی 6 روش با استفاده از ذهن آگاهی پرداخت که به افراد کمک می کند در محیط کاری ذهن آگاه تر بوده و در نتیجه  استرسی را  که در طول روز ممکن است تجربه کنند کاهش دهند.
دومین سخنرانی متعلق به یکی از همکاران گروه علوم آزمایشگاهی خانم ساناز آرزمجو بود که در آن به معرفی و نقد کتاب «انسان خردمند: تاریخ مختصر گذشته» نوشته یوال نوح هراری پرداخت. دراین سخنرانی قسمت های مختلف این کتاب که تاریخ مفصل رشد بشر از دوران های گذشته را  به بحث گذاشت و به تفصیل این موضوع را بیان داشت که طول  مسیر تکامل بشر را می توان به چند دسته که شامل  انقلاب شناختی به معنای رشد زبان در  انسانها، انقلاب کشاورزی که با یکجانشینی همراه شده و انقلاب علمی در نهایت  تقسیم بندی کرد.
در  این سخنرانی مواردی که در طول تاریخ بشری جزو عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار معرفی شدند پول، مذهب و رهبری بود که اذعان شد بر روی زندگی بشر تاثیرات چشم گیری داشته است
آخرین سخنرانی متعلق به دکتر مصطفی جهانگیر عضو هیات علمی گروه فناوری اطلاعات سلامت بود که «مهارت های پایه ای یک کارمند» را به بحث گذاشتند. ایشان در خصوص قانون پارکینسون و اثرات ان در محیط کار،صحبت کردند. اینکه چگونه می توان با استفاده از چند راه حل ساده مشکلات بزرگ کارکنان را از پیش پای آنها برداشت. مسائلی از این دست که می توانیم با تقسیم کردن کارهای بزرگ به کارهای کوچک تر می توان آنها را به راحتی انجام داد و از بار سنگین آن ها خلاص شد.
معرفی قانون 20- 80 نیز یکی دیگر از قانون های مطرح شده در بخش سوم سخنرانی های واراتاک  بود. معرفی اثر مرکب نیز از دیگر موارد نام برده شده در این سخنرانی بود.
شیوه جدید برگزاری کارگاه در سال جدید که واحد نیروی انسانی در پیش گرفته است برای کارمندان و کارکنان بسیار جالب و بسیاری از آنها از این شیوه استقبال کردند و متقاضی شرکت در نشست های آتی نیز بودند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!