دکتر کیارش قزوینی

کارگاه علمی یک روزه  ” تشخیص عفونت های ادراری و انجام آنتی بیوگرام” ویژه مسئولین فنی آزمایشگاه های تشخیص طبی با گرایش های مختلف و با 4 امتیاز بازآموزی به همت گروه علوم آزمایشگاهی  و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در وارستگان برگزار گردید.

  به گزارش مهارتکده وارستگان، روز جمعه 18 آذر 98، کارگاه 6 ساعته ” تشخیص عفونت های ادراری و انجام آنتی بیوگرام ”  با حضور اساتید پیشکسوت حوزه باکتری شناسی و آسیب شناسی پزشکی و با هدف افزایش توانمندی مسئولین فنی آزمایشگاه های تشخیص طبی برگزار گردید.

در ابتدای کارگاه، دکتر کیارش قزوینی(مدیر گروه میکروب شناسی علوم پزشکی مشهد) در رابطه با  عفونت های مجاری ادراری، تقسیم بندی، علاِئم و عوامل آن و سپس، دکتر امیر رضا جلیلیان (متخصص پاتولوژی تشریحی و بالینی) به بیان عفونت های ادراری در دوران بارداری ، کودکان و نوزادان پرداختند. جلیلیان، همچنین روش های جمع آوری نمونه ادرار، شرایط نگهداری و انتقال آن را بیان نمودند.

در ادامه کارگاه، دکتر داوود منصوری(دبیر علمی برنامه و عضو هیات علمی علوم پزشکی وارستگان)، مواردی چون آنالیز ادرار(U/A)، کشت ادرار(U/C)، تفسیر و گزارش های کشت ادرار ، آنتی بیوگرام سنتی و پیشرفته و تست های غربالگری مربوط به عفونت مجاری ادراری را تدریس نمودند و در انتها، شرکت کنندگان در آزمایشگاه میکروب شناسی، کشت و آنتی بیوگرام را به صورت عملی انجام دادند.

از نکات حائز اهمیت این کارگاه، حضور صد در صدی مسئولین فنی آزمایشگاه های تشخیص طبی با گرایش های مختلف همچون متخصصین عفونی، پاتولوژیست، دکترای علوم آزمایشگاهی و دکترای تخصصی باکتری شناسی پزشکی بود که با توجه به توانمندی و تجربه خود در خصوص  موارد مطرح شده، به بحث و تبادل اطلاعات پرداختند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!