اشنایی با HIV

از انجام تست رایگان تا سخنرانی فرد مبتلا به HIV در هفته جهانی ایدز

به مناسبت هفته جهانی بیماری ایدز، مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان با همکاری انجمن علمی علوم‌آزمایشگاهی و دفتر مشاوره،برنامه‌های متنوعی ازجمله سخنرانی مسئول برنامه پیشگیری از HIV ، برگزاری کارگاه مواجهه شغلی(Needle Stick) ویژه کارشناسان علوم آزمایشگاهی و همچنین دعوت از فرد مبتلا به HIV+ برای آشنایی با چگونگی ایجاد بیماری وچالش های این بیماری را برگزار کرد.

به گزارش مفدا وارستگان، به مناسبت هفته جهانی بیماری ایدز، مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان با همکاری انجمن علمی علوم‌آزمایشگاهی و دفتر مشاوره ویژه برنامه‌های هفته ایدز را در طی روزهای شنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه برگزارکرد.

در روز شنبه مصاحبه با دکتر سپیده حسن زاده عضو هیئت‌ علمی علوم آزمایشگاهی و سپس طرح غربالگری با تست Rapid ویژه دانشجویان و کارکنان علوم‌پزشکی وارستگان به مدت 3ساعت به صورت رایگان انجام شد.

همچنین از آقای دکتر حسین پور، مسئول برنامه پیشگیری از HIV و  هپاتیت حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دعوت شد تا در روز سه شنبه با برگزاری کارگاه مواجهه شغلی(Needle Stick) ویژه کارشناسان علوم آزمایشگاهی، به مدت 2 ساعت درمورد چالش های نیدل‌استیک شدن، اقدامات اورژانسی و فوری تا درمان کامل افراد نیدلینگ، بایدها و نبایدها دربرخورد با بیماران HIV و هپاتیت، اطلاعات خویش را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهد.

در ادامه برنامه‌های هفته ایدز،  روز چهارشنبه سخنرانی 2 ساعته با عنوان پایان ایدز، با پوشش همگانی، خدمات پیشگیری، تشخیص و درمان ویژه کارکنان و دانشجویان وارستگان توسط آقای دکتر حسین پور  برگزار گردید، مباحث مطرح شده در این سخنرانی شامل آشنایی با نحوه پیشگیری از بیماری ایدز، آشنایی با بیماری های آمیزشی و آشنایی با نحوه درمان بیماران مبتلا به ایدز بود.

در پایان این سخنرانی از فرد مبتلا به  ویروس HIV (HIV+) نیز دعوت شد تا در مورد چگونگی ایجاد بیماری در بدن خود و بیان چالش ها و مشکلاتی که با آنها مواجه شده است صحبت نمایند و آقای دکتر حسین پور ضمن پاسخ به سوالات شرکت کنندگان، به معرفی مراکزی جهت ارائه خدمات به بیماران و اطلاعیه هایی جهت معرفی مراکز خدمات پرداختند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!