ارزیابی BIA

ارزیابی ترکیب بدن بصورت رایگان توسط انجمن علمی تغذیه

به مناسبت روز رژیم درمانگر، انجمن علمی تغذیه وارستگان، ارزیابی ترکیب بدن توسط دستگاه BIA کاملا رایگان ویژه دانشجویان گرامی وارستگان در هر سه رشته و همه ورودی ها برگزار کرد. 19 اسفند روز رژیم درمانگر بوده و به همین مناسبت انجمن علمی علوم تغذیه برنامه‌های متنوعی را در این روز تدارک دیده است.

به گزارش مفدا وارستگان، انجمن علمی تغذیه وارستگان به مناسبت روز رژیم درمانگر،  ارزیابی ترکیب بدن توسط دستگاه BIA را بصورت کاملا رایگان برای دانشجویان رشته های علوم تغذیه، علوم آزمایشگاهی، کنترل کیفی وفناوری اطلاعات سلامت انجام داد.

دستگاه BIA یا بایو امپدانس آنالایزر دستگاهی برای ارزیابی ترکیب بدن می باشد. این دستگاه از طریق ایمپالس های الکتریکی؛ مقاومت بدن در برابر جریان الکتریکی دریافت شده را ارزیابی میکند. با توجه به میزان این مقاومت، نسبت بافت‌های بدن تعیین شده و آن را با مقادیر نرمال که برای دستگاه تعریف شده است مقایسه می‌کند. و بدین ترتیب شما می‌توانید تصویر کامل از وضعیت ترکیب بدنی و جزئیاتی که نیازمند توجه است به دست آورید. همچنین ورزشکاران می‌توانند با مقایسه نسبت بافت‌های بدنی خود با مقادیر مطلوب برای آن رشته ورزشی، برنامه مناسبی برای ارائه تمرینات خود را ترسیم کنند و یا در مراحل مختلف تمرین از میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف خود آگاهی یابند.

گفتنیست دومین چهارشنبه ماه مارس هر سال روز جهانی رژیم درمانگر، Nutritionist’s Day نام نهاده شده که مصادف با ۹ مارس ۲۰۲۲ و ۱۸ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ است و با توجه به اهمیت خدمات ارزشمند کارشناسان تغذیه ، در بخش مشاوره، پیشگیری و درمان بیماری ها این روز برای آنها نامگذاری شده است و  از آن جا که جایگاه جهانی تغذیه و تاثیر آن در سلامت و زندگی سالم‌تر در طول چند دهه اخیر برجسته‌تر شده است، رژیم درمانگر با تکیه بر دانش، مهارت و تخصص خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را استخراج کرده و دانش تغذیه را به شکل عملی به مخاطب عام ارائه می دهد.

علوم پزشکی وارستگان  ضمن گرامیداشت و تبریک این روز به جامعه تغذیه دانان که در حوزه پیشگیری و رژیم درمانی فعالیت دارند برای تمام این عزیزان آرزوی موفقیت و کامیابی می‌نماید.

برای مشاهده تصاویر مربوط به این برنامه اینجا کلیک کنید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!