کانون همنشین

در نقد کتاب و فیلم همنشین ما باش

کانون تازه تاسیس همنشین به هدف نقد و بررسی کتاب و فیلم و بالا بردن قدرت تفکر و اندیشیدن مدتی است شروع به فعالیت کرده و در این جلسات با همکاری واحد پژوهش و دفتر مشاوره به بررسی فیلم‌ و کتاب از زوایای مختلف با دید تفکر نقادانه می‌پردازد.

کانون فیلم و کتاب دانشجویی مرکز علوم پزشکی وارستگان با همکاری واحد پژوهش در نیمه دوم مهرماه با خوانش کتاب هنر شفاف اندیشیدن با هدف کسب و ارتقای مهارت تفکر نقادانه شروع به کار کرد.
تا کنون در این راستا علاوه بر کتاب مذکور، کتابهای سه شنبه ها با موری و زندگی برازنده من و خیره به خورشید به بحث و بررسی گذاشته شده است.
این کانون هدف خود را از نقد و بررسی کتاب و فیلم بالا بردن قدرت تفکر و اندیشیدن عنوان کرد. اینکه با تقویت این مهارت بتوان در لحظات حساس و سرنوشت ساز به خوبی تصمیم گیری کرد. تفکر نقادانه این قدرت را به افراد می‌دهد که یک موضوع را از چند زاویه بررسی کنند این خصلت احتمال اشتباه و شکست را کم می‌کند.
از جمله شرایط استفاده از کاربرد تفکر نقادانه در زندگی روزمره این است که در تجزیه تحلیل ذهنی مداومت وجود داشته باشد. در این راستای این مداومت و تمرین کانون دانشجویی کتاب و فیلم وارستگان از تخصص دفتر مشاوره نیز در جلسات استفاده کرده و در تحلیل کتاب سه شنبه ها با موری و خیره به خورشید، چرایی و چگونگی سوگ و فقدان و راهکارهای مواجهه با آن و خطاهای شناختی به گفتگو و بحث گذاشته شده است. همچنین این کانون در نظر دارد از دیگر تخصص ها در طی جلسات بهره ببرد.

برای مشاهده گزارش تصویری این جلسه اینجا کلیک کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!