بازدید hit

بازدید از بخش مدیریت اطلاعات سلامت بیمارستان دکتر شیخ

به گزارش مفدا وارستگان، دانشجویان فناوری اطلاعات سلامت علوم پزشکی وارستگان، در روز پنجشنبه 5 اردیبهشت ماه، با هدف کسب مهارت های لازم و آشنایی با بخش مدیریت اطلاعات سلامت به همراه استاد درس مدیریت بخش فناوری اطلاعات سلامت، خانم دکتر فرهی از واحدهای مدارک پزشکی، بایگانی، پذیرش بازدید و با فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش‌ها از نزدیک آشنا شدند.
در ابتدای بازدید، تفقدی رئیس بخش مدیریت اطلاعات سلامت بیمارستان دکتر شیخ، ضمن خوش آمدگویی، دانشجویان را به بازدید از بخش مدارک پزشکی دعوت نمود.

ایشان با اشاره به طرح پرونده الکترونیک سلامت افزود: متأسفانه در حال حاضر پرونده الکترونیک سلامت به صورت کامل راه اندازی نشده است اما اگر طرح آن به درستی اجرا شود ، نیروی فناوری اطلاعات سلامت به شدت مورد نیاز خواهد بود و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بخش های مدارک پزشکی، پذیرش و واحد IT بیمارستان مشغول به فعالیت شوند.

در بازدید از بخش مدارک پزشکی بیمارستان، توضیحاتی در مورد مراحل قانونی که پرونده طی میکند تا به این بخش برسد داده شد و با روند اخذ پرونده های بستری و سرپایی ترخیص شده  از واحد ترخیص، تفکیک پرونده‌ها بر اساس بستری و سرپایی و نوع بیمه، تهیه صورتحساب بیمه مربوط  به هر پرونده و تحویل آنها به کارشناس بیمه مستقر در بیمارستان جهت تائید آشنا شدند.
در ادامه نحوه طبقه بندی کمی و کیفی آمار بیمارستانی، نحوه طبقه بندی پرونده‌های بیمارستانی و آشنایی کلی با نحوه کد دهی بیماری‌ها برای دانشجویان تشریح شد.
نحوه بررسی مدارک بیماران در زمان پذیرش،  پذیرش بیماران (بستری ، سرپایی ، اورژانس و تحت نظر )، – تشکیل پرونده برای بیماران، اخذ رضایت نامه‌های لازم در پشت برگ پذیرش،  ثبت اطلاعات بیمار در کامپیوتر از جمله مواردی بود که در بازدید از بخش پذیرش بیمارستان برای دانشجویان تشریح و آشنایی در این زمینه‌ها برای آنها حاصل شد.

در انتها نیز در اختیار هریک از دانشجویان پرونده ای قرار گرفت و ضمن مشاهده و بررسی پرونده، به سوالات دانشجویان  توسط خانم تفقدی مدیر بخش، پاسخ داده شد

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!