کلاس هیبریدی

برگزاری کلاس‌های هیبریدی در علوم پزشکی وارستگان

با شروع ترم جدید و واکسیناسیون دانشجویان، علوم پزشکی وارستگان با کاربرد روش های نوین تدریس در آموزش مجازی اقدامات موثری جهت ارتقاء کیفیت آموزشی برداشته است. کلاس های هیبریدی(ترکیبی انعطاف پذیر) نوع جدیدی از کلاس های آموزشی می باشد که با مشارکت حضوری و آنلاین دانشجویان برگزار می شود. این نوع کلاس مشارکت فعالانه آموزشی را ایجاد می کند و انگیزه دانشجویان در فراگیری درس را افزایش می دهد.
در دو سال اخیر همزمان با شیوع ویروس کرونا، آموزش مجازی  نیز در دانشگاههای مختلف توسعه و ارتقا یافت. علوم پزشکی وارستگان  نیز با کاربرد روش های نوین تدریس در آموزش مجازی اقدامات موثری جهت ارتقائ کیفیت آموزشی برداشته است. کلاس های هیبریدی(ترکیبی انعطاف پذیر) نوع جدیدی از کلاس های آموزشی می باشد که با مشارکت حضوری و آنلاین دانشجویان برگزار می شود. این نوع کلاس مشارکت فعالانه آموزشی را ایجاد می کند و انگیزه دانشجویان در فراگیری درس را افزایش می دهد.

 با شروع ترم جدید امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری  این نوع کلاس در علوم پزشکی وارستگان مهیا شده است تا دانشجویانی که مایل به شرکت در کلاس‌های حضوری هستند بتوانند در کلاس درس شرکت کرده و دانشجویانی که ساکن مشهد نیستند و یا بدلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا نمیتوانند در کلاس حاضر شوند نیز بصورت آنلاین و از طریق ادوب کانکت در سامانه آموزش مجازی LMS، به کلاس وارد شوند
به عنوان مثال در کلاس هیبریدی برگزار شده در درس آمارحیاتی گروه علوم آزمیشگاهی، ۲۶ نفر از دانشجویان بصورت آنلاین و ۷نفر در کلاس درس خانم دکتر مقبلی حضور داشتند.این کلاس از طریق ادوب کانکت در سامانه آموزش مجازی LMS  برگزار و  دانشجویان نیز در سایت HIS حضور یافته و همزمان آموزش انجام شده است.
گفتنی است همه کلاسهایی که در آنها تدریس بصورت حضوری-مجازی برگزار می‌شود به وب کم،میکروفون و سایر تجهیزات پیشرفته برای برگزاری کلاسهایی با کیفیت مطلوب تجهیز شده‌اند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!