اطلاعیه

انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 401-1400 (نیمسال 4002)

دانشجویان گرامی
با سلام
ضمن آرزوی تندرستی برای شما و خانواده‌ی گرامی با عنایت به مهار تقریبی پاندمی کووید 19 و اعلام ستاد ملی کرونا قطعاً کلاسهای نیمسال دوم سال تحصیلی 401-1400 حضوری خواهد بود. علوم پزشکی وارستگان بصورت پیش فرض بنا دارد برگزاری کلاسها به روش حضوری برنامه ریزی نماید. اگر چه شرایط پاندمی و شدت و یا کاهش آن در هفته های آتی و ادامه سال تحصیلی قابل پیش بینی نیست.
در هر صورت لازم است دانشجویان معزز برای آمادگی و شرکت در کلاسها حداقل دو دوز واکسن را تزریق کرده باشند و کارت واکسیناسیون خود را همراه داشته باشند. بدقت کامل و برای چند بار این اطلاعیه را مطالعه و به موقع و برابر با تقویم انتخاب واحد نسبت به واحدگیری اقدام و آمادگی لازم برای شروع سال تحصیلی جدید را پیداکند.

  • از تاریخ 11 بهمن ماه 1400 دروس ارائه شده در وب سما قابل مشاهده است، برنامه هفتگی هر ورودی همراه با ذکر کد درس و گروه در سایت مرکز قسمت رشته مربوطه تحت عنوان دروس ارائه شده ی نیمسال قرار گرفته است. این برنامه ها می تواند به شما در انتخاب واحد کمک کند.

در صورت نیاز به انتخاب واحد از دروس سایر ورودیها می توانید به برنامه درسی آن گروهها در سایت مراجعه و با مشورت استاد مشاور محترم دروس را انتخاب واحد نمایید. هرچند تاکیدبر آنست که در انتخاب واحد بهتر است هماهنگ با ورودی خود انتخاب واحد کنید.

تقویم زمانی انتخاب واحد نیم سال 4002 به تفکیک ورودی
ردیف زمان انتخاب واحد ورودی
1 400.11.13 و 400.11.14 ورودی های 981، و قبل  از آن
2 400.11.16 ورودی های ، 982 و 991
3 400.11.17 ورودی های 992، 4001
5 400.11.18  لغایت 400.11.19 کلیه ورودی ها
  شروع کلاسها 1400.11.23  نحوه برگزاری کلاسها بصورت حضوری (به جز تعدادی از دروسی که فقط بصورت مجازی ارائه می شوند و قبلاً مشخص شده اند.)

به اطلاع می رساند کلیه دروس پایه و اصلی و تخصصی هر یک از گروه های آموزشی برای تمامی دانشجویان ارائه می شود، بنابراین مسئولیت رعایت چارت درسی و انتخاب واحد با هم ورودی ها و همچنین رعایت انتخاب حداقل و سقف واحد به دانشجویان واگذار شده است.

با توجه به تغییر کوریکولوم رشته علوم تغذیه و فناوری اطلاعات سلامت از نیمسال 981 دانشجویان ورودی 981 و بعد از آن نباید از دروس کوریکولوم قدیم انتخاب واحد نمایند. دانشجویان علوم آزمایشگاهی نیز با توجه به تغییر کوریکولوم علوم آزمایشگاهی از نیمسال 991 به بعد نباید از دروس سرفصلهای قدیم انتخاب واحد نمایند.

انتخاب واحد دروس جدید برای دانشجویان ورودی 972 و قبل دو رشته Hit , وعلوم تغذیه در صورت تایید استاد مشاور و مدیر گروه محترم در صورتیکه قبلاً این درس را در کوریکولوم قدیم یکبار گذرانده و پاس نکرده باشند بلامانع است.( مشروط به اشتراک محتوایی 80 درصدی)

همچنین انتخاب واحد دروس سرفصلهای جدید علوم آز برای دانشجویان 982 و قبل ممنوع است مگردرس یادروسی که قبلاً یک بار افتاده است و دیگر ارائه نمی شود تحت شرایط خاص با تایید استاد مشاور و مدیرگروه محترم.

دانشجوی گرامی در انتخاب واحد به نکات زیر توجه فرمایید:

  • انتخاب واحد دانشجویان در صورتی مورد قبول خواهد بود که توسط اساتید مشاور تایید شده باشد. برای این منظور کلیه اساتید مشاور در روزهای انتخاب واحد در مرکز حضور داشته و پاسخگوی تلفنی و ایمیلی دانشجویان خواهند بود.
  • مسئولیت عدم رعایت سقف و کف واحد و پیش نیاز و هم نیاز بودن دروس با دانشجو بوده و چنانچه در هر زمان تخلفات آیین نامه ای در انتخاب واحد مشاهده شود اصلاحات لازم در انتخاب واحد راساً توسط آموزش صورت خواهد پذیرفت.
  • مشاهده شده است که دانشجویان پس از تکمیل ظرفیت دروس به آموزش مراجعه و به اشتباه اعلام می نمایند که درسی برای آنها ارائه نشده است به اطلاع می رساند دروس ارائه شده در وب به دو شکل دروس دارای ظرفیت و دروس تکمیل قابل مشاهده می باشد.
  • در مرحله اول انتخاب واحد دروس عمومی و معارف فقط برای ورودی هایی ارائه شده است که در برنامه هفتگی آن گروه نام آن دروس درج شده است. پس از انجام مرحله اول انتخاب واحد با توجه به نیاز دانشجویان به دروس عمومی و معارف ظرفیت آنها بررسی و با افزایش ظرفیت آنها امکان انتخاب واحد برای کلیه دانشجویان در زمان انتخاب واحد متاخرین ( 18 لغایت 19 بهمن) و یا زمان حذف و اضافه( 1 و 2 اسفند) بوجود خواهد آمد.

دانشجویان گرامی شایسته است حداکثر تا تاریخ 400.11.12 نسبت به تسویه حساب شهریه متغییر نیمسال قبل و واریز شهریه ثابت نیمسال 4002 خود مطابق با اطلاعیه امور مالی اقدام نموده تا امکان انتخاب واحد اینترنتی فراهم گردد.

هرگونه سؤال در مورد مسائل مالی یا مشکلات پرداخت آنلاین شهریه را از طریق شماره 35091160 داخلی 314 و 315 یا شماره مستقیم 35013018 پیگیری فرمایید.

با توجه به ارائه دروس برای همه ی دانشجویان از ارسال ایمیل برای ارائه درس و یا افزایش ظرفیت درس جداً خودداری فرمایید.

  • با توجه به مصوبه شورای آموزشی انتخاب واحد دروس پیش نیاز با درس وابسته علاوه بر نیمسال تسویه (آخرین نیمسال قبل از کار آموزی در عرصه ) برای یک بار قبل از نیمسال تسویه امکان پذیر است. در صدور اینگونه مجوزها وضعیت تحصیلی دانشجو بررسی و در صورتی که دانشجو توانایی لازم برای گذراندن دروس را داشته باشد و درس پیشنیاز را قبلاً دانشجو برداشته و پاس نکرده باشد، مجوز لازم داده خواهد شد. در اینگونه موارد باید فرم انتخاب واحد درس با پیش نیازخود را تکمیل و به تایید استاد مشاور و مدیر گروه محترم برسانید.( در مورد تکمیل فرم با توجه به ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی نیازی به حضور دانشجو نبوده و دانشجو می بایست درخواست مربوطه را در سامانه کارا تکمیل و ارسال نماید تا پس از تایید مدیر گروه برای آموزش ارسال شود)
  • ( خیلی مهم ) گاهی در پایان ترم دانشجویانی به آموزش مراجعه می کنند و اعلام می نمایند که من فلان درس را انتخاب واحد نموده و با هماهنگی استاد در کلاسهای درس شرکت نموده ام ولی درس در لیست دروس من نیست!! دانشجوی گرامی با توجه به اینکه انتخاب واحد درسی در انتهای نیم سال غیر ممکن است، دریافت تاییدیه انتخاب واحد پس از آن یک ضرورت است . برای اطمینان از اینکه انتخاب واحد شما بدرستی انجام شده است، حتماً پس از اتمام انتخاب واحد و حذف و اضافه از طریق وب تاییدیه انتخاب واحد خود را چک فرمایید.
  •  با توجه به ارایه همه دروس اصلی و پایه برای هر رشته دانشجویان معدل بالای 17 می توانند از دروس سایر ورودی ها تا سقف 24 واحد انتخاب واحد نمایند.
  • بسیاری از دروس مانند فیزیک و آزمایشگاه آن و خوشناسی 1 و آز آن و ….. هم نیاز هم هستند. و برای بار اول باید بالاجبار با هم انتخاب واحد شوند. در صورت عدم رعایت این قانون اساتید مشاور و کارشناسان آموزش موظف به اصلاح انتخاب واحد این دانشجویان بوده و هیچ اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.
  • دانشجویان علوم تغذیه ورودیهای 961 و به بعد باید الزاماً یک درس دو واحدی طب سنتی را بگذرانند تا دانش آموخته شوند.این دو واحد درسی می تواند مازاد سقف واحد انتخاب واحد شود.

دانشجوی گرامی قبل از شروع برای انجام یک انتخاب واحد بدون مشکل و صحیح برای مشاهده راهنمای انتخاب واحد اینجا را کیلک کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!