اطلاعیه

ضمن آرزوی تندرستی برای شما و خانواده­ی گرامی، با عنایت به تداوم شیوع پاندمی کووید -19، کلاسهای درس نیمسال دوم سال تحصیلی 400-99 را از 2 اسفندماه و به صورت مجازی آغاز خواهیم کرد. مهمترین تفاوت این نیمسال با نیمسال قبل برگزاری بیشتر جلسات بصورت آنلاین و  استفاد از Adobe- connect  خواهد بود. شایسته است این اطلاعیه را به دقت مطالعه فرمایید. بدیهی است مسئولیت عدم انتخاب واحد در مهلت تعیین شده با دانشجو خواهد بود.

به منظور سهولت کار شما در انتخاب واحد علاوه بر اینکه دروس ارائه شده در وب سما قابل مشاهده است، برنامه هفتگی هر ورودی همراه با ذکر کد درس و گروه در سایت مرکز قسمت رشته مربوطه تحت عنوان دروس ارائه شده ی نیمسال  قرار  گرفته است. این برنامه ها می­تواند به شما در انتخاب واحد کمک کند.

تاکید می گردد در انتخاب واحد هماهنگ با ورودی خود انتخاب واحد کنید ولی در صورتیکه تمایل  به انتخاب واحد از دروس سایر ورودیها داشته باشید، می توانید به برنامه درسی آن گروهها در سایت مراجعه و با مشورت استاد مشاور محترم دروس خود را انتخاب نمایید.

تقویم زمانی انتخاب واحد نیمسال 992 به تفکیک ورودی
ردیف زمان انتخاب واحد ورودی
1 99.11.25 ورودیهای 971،  962، 961 و قبل  از آن
2 99.11.26 ورودیهای 972  و 981
3 99.11.27 ورودیهای 982و 991
4 99.11.28 کلیه ورودیها
انتخاب واحد دانشجویان ورودی 992 رأساً برای نیمسال اول توسط آموزش انجام می شود

به اطلاع می رساند کلیه دروس پایه و اصلی و تخصصی هر یک از گروه های آموزشی برای تمامی دانشجویان ارائه می شود، بنابراین مسئولیت رعایت چارت درسی و انتخاب واحد با هم ورودی ها و همچنین رعایت انتخاب حداقل و سقف واحد به دانشجویان واگذار شده است. با توجه به تغییر کوریکولوم رشته علوم تغذیه و فناوری اطلاعات سلامت دانشجویان ورودی 981 و به بعد نباید از دروس کوریکولوم قدیم انتخاب واحد نمایند و همچنین با توجه به تغییر کوریکولوم رشته علوم آزمایشگاهی از نیمسال 991 دانشجویان علوم آزمایشگاهی 991 نیز حق انتخاب واحد از دروس کوریکولوم قبل را ندارند.

شایان ذکر است  انتخاب واحد دروس جدید برای دانشجویان ورودی های 972 و قبل از آن  برای دو رشته تغذیه و Hit  در صورت تایید استاد مشاور و مدیر گروه محترم و در صورتیکه قبلاً این درس را در کوریکولوم قدیم یکبار گذرانده و پاس نکرده باشند و یا کلاً نگذرانده باشند بلامانع است. این شکل از انتخاب واحد با توجه به تغییر کوریکولوم علوم آزمایشگاهی برای ورودیهای 982 و قبل این رشته نیز تحت شرایطی امکان پذیر خواهد بود.( مشروط به اشتراک محتوایی 80 درصدی)

ضمناً دانشجویان 972 علوم تغذیه و Hit و دانشجویان علوم آزمایشگاهی 982 که نیمسال اول تحصیل خود را از مرخصی استفاده کرده اند می توانند کلیه دروس سرفصلهای جدید را با ورودیهای بعد از خود بگذرانند.

دانشجوی گرامی در انتخاب واحد به نکات زیر توجه فرمایید:

 • انتخاب واحد دانشجویان در صورتی مورد قبول خواهد بود که توسط اساتید مشاور تایید شده باشد. برای این منظور کلیه اساتید مشاور در روزهای انتخاب واحد در مرکز حضور داشته و پاسخگوی تلفنی و ایمیلی دانشجویان خواهند بود.
 • دروس ارائه شده ی نیمسال 992 در وب سما و سایت مرکز در قسمت رشته ذیربط از روز شنبه 18 بهمن ماه قابل مشاهده خواهد بود
 • مسئولیت عدم رعایت سقف و کف واحد و پیش نیاز و هم نیاز بودن دروس با دانشجو بوده و چنانچه در هر زمان تخلفات آیین نامه ای در انتخاب واحد مشاهده شود اصلاحات لازم در انتخاب واحد راساً توسط آموزش صورت خواهد پذیرفت.
 • مشاهده شده است که دانشجویان پس از تکمیل ظرفیت دروس به آموزش مراجعه و به اشتباه اعلام می نمایند که درسی برای آنها ارائه نشده است به اطلاع می رساند دروس ارائه شده در وب به دو شکل دروس دارای ظرفیت و دروس تکمیل قابل مشاهده می باشد.
 • در مرحله اول انتخاب واحد دروس عمومی و معارف فقط برای ورودی هایی ارائه شده است که در برنامه هفتگی آن گروه نام آن دروس درج شده است. پس از انجام مرحله اول انتخاب واحد با توجه به نیاز دانشجویان به دروس عمومی و معارف ظرفیت آنها بررسی و با افزایش ظرفیت آنها امکان انتخاب واحد برای کلیه دانشجویان در زمان انتخاب واحد متاخرین و یا زمان حذف و اضافه بوجود خواهد آمد.

دانشجویان گرامی شایسته است حداکثر تا تاریخ 99.11.24  نسبت به واریز شهریه ثابت و متغییر نیمسال قبل مطابق با اطلاعیه امور مالی اقدام نموده تا امکان انتخاب واحد اینترنتی فراهم گردد.

هرگونه سؤال در مورد مسائل مالی یا مشکلات پرداخت آنلاین شهریه را از طریق شماره 35091160 داخلی 314 و 315 یا شماره مستقیم 35013018 پیگیری فرمایید.

با توجه به ارائه دروس برای همه ­ی دانشجویان از ارسال ایمیل برای ارائه درس و یا افزایش ظرفیت درس جداً خودداری فرمایید.

 • با توجه به مصوبه شورای آموزشی انتخاب واحد دروس پیش نیاز با درس وابسته علاوه بر نیمسال تسویه (آخرین نیمسال قبل از کار آموزی در عرصه ) برای یک بار قبل از نیمسال تسویه امکان پذیر است. در صدور اینگونه مجوزها وضعیت تحصیلی دانشجو بررسی و در صورتی که دانشجو توانایی لازم برای گذراندن دروس را داشته باشد و درس پیشنیاز را قبلاً دانشجو برداشته و پاس نکرده باشد، مجوز لازم داده خواهد شد. در اینگونه موارد باید فرم انتخاب واحد درس با پیش نیازخود را تکمیل و به تایید استاد مشاور و مدیر گروه محترم برسانید.( در مورد تکمیل فرم با توجه به ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی نیازی به حضور دانشجو نبوده و دانشجو می بایست فرم مربوطه را از سایت مرکز دریافت و تکمیل و برای استاد مشاور خود ارسال نماید تا پس از تایید مدیر گروه برای آموزش ارسال شود)
 • دانشجویی می تواند وارد نیمسال تسویه( نیمسال قبل از کار آموزی در عرصه ) شود که به جز کار آموزیهای در عرصه و دو درس بحران در بلایا و طب سنتی فقط و فقط 24 واحد درسی پاس نشده داشته باشد. در غیر اینصورت قوانین نیمسال تسویه برای وی قابل اجرا نیست و باید هم سقف واحد و هم قوانین پیش نیازی دروس را رعایت نماید. ( این تعداد واحد برای یک دانشجو که در نیمسال قبل مشروط شده است 20 واحد است.
 • خیلی مهم )دانشجوی گرامی دریافت تاییدیه انتخاب واحد پس انجام انتخاب واحد یک ضرورت است . برای اطمینان از اینکه انتخاب واحد شما بدرستی انجام شده است، حتماً پس از اتمام انتخاب واحد و حذف و اضافه از طریق وب تاییدیه انتخاب واحد خود را چک فرمایید.
 • با توجه به ارایه همه دروس اصلی و پایه برای هر رشته دانشجویان معدل بالای 17 می توانند از دروس سایر ورودی ها تا سقف 24 واحد انتخاب واحد نمایند.
 • بعضی از دروس مانند فیزیک و آزمایشگاه آن و خوشناسی 1 و آزمایشگاه آن و ….. هم نیاز هم بوده است و برای بار اول باید بالاجبار با هم انتخاب واحد شوند. در صورت عدم رعایت این قانون اساتید مشاور و کارشناسان آموزش موظف به اصلاح انتخاب واحد این دانشجویان بوده و هیچ اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.
 • دانشجویان علوم تغذیه ورودیهای 961 و به بعد باید الزاماً یک درس دو واحدی طب سنتی را بگذرانند تا دانش آموخته شوند. این دو واحد درسی می تواند مازاد سقف واحد انتخاب واحد شود.
 • اخیراً درس اجباری بحران در بلایا نیز از دروسی است که همه­ی دانشجویان باید بگذرانند لذا تمامی دانشجویانی که در سال 1400 به بعد فارغ التحصیل می شوند باید این درس 2 واحدی را پاس نمایند. لذا در صورتیکه این درس ارائه شود دانشجویان همه ی ورودیهای 962 به بعد می توانند ان را خارج از سقف درسی خود انتخاب واحد و بگذرانند.

دانشجوی گرامی قبل از شروع برای انجام یک انتحاب واحد بدون مشکل و صحیح برای مشاهده راهنمای انتخاب واحد اینجا را کیلک کنید.

نعمتی
مدیریت امور آموزشی
99.11.15

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!