دکتر جهانگیر

پیام تبریک رئیس علوم پزشکی وارستگان به مناسبت روز استاد

دکتر مصطفی جهانگیر، رئیس مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان در یادداشتی روز استاد را تبریک گفت.

به نام آن که جان را فکرت آموخت / چراغ دل به نور جان برافروخت

استادان ارجمند
با درود و آرزوی پذیرش ستایش‌ها و نیایش‌ها به درگاه پروردگار
نقش استادان فرهیخته در زندگی دانشجویان بسیار برجسته و بی‌بدیل است. استادان تنها به آموزش دادن بسنده نمی‌کنند بلکه در شکل‌گیری منش و سرشت فردی، اجتماعی و شغلی دانشجویان نیز اثرگذارند. چه بسا که پیروزمندی و موفقیت تحصیلی و شغلی دانشجویی وام‌دار راهنمایی استادی بوده است یا کمک استادی سبب شده است تا دانشجویی استعداد راستین خود را بیابد و راهی نو دنبال کند. گاهی رهنمود استادی چالش‌ها ‌و دشواری‌ها را از سر راه دانشجو برداشته است.

استادان بی‌دریغ و فراتر از دیدگاه‌های مادی، ارزشمندترین سرمایه که همان دانش و مهارت باشد را به دانشجو ارزانی می‌دارند که این سرمایه ارزشمند، جایگاه اجتماعی و اقتصادی او را در آینده رقم می‌زند.

افسوس که جامعه به جایگاه افراشته استاد و نقش ارزنده او بی‌توجه است. پندار جهان بی‌استاد، انگاره‌ای تاریک است زیرا پیشرفت‌ها، نوآوری‌ها و موفقیت‌ها بی‌حضور اساتید رنگ می‌بازند. امید است جامعه، دانشجویان ‌ خانواده‌هایشان بیش از پیش قدر معلمان و اساتید را بدانند و بزرگداشت آن‌ها را به‌ جا آورند.

من به نوبه خود روز استاد را به همه معلمان و استادان کشور به ویژه اعضای هیات علمی مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان و استادان همکار با این مرکز شادباش عرض می‌کنم و از درگاه پروردگار که بزرگترین معلم انسانهاست، کامیابی روز افزون و تندرستی و بهروزی برای این عزیزان خواستارم.

دکتر مصطفی جهانگیر
رئیس مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!