اطلاعیه انتخاب واحد

انتخاب واحد نیم سال 4022

دانشجویان گرامی
با سلام و آرزوی بهترین ها برای شما
لازم است دانشجویان عزیز برای آمادگی و شرکت در کلاسهای درسی که از 28 بهمن ماه شروع می شود نسبت به انتخاب واحد بموقع اقدام نمایند. شایسته است بدقت کامل و برای چند بار این اطلاعیه را مطالعه و برابر با تقویم انتخاب واحد نسبت به واحدگیری اقدام کنید.

توضیح اینکه انتخاب واحد دانشجویان جدیدالورود نیمسال دوم سال تحصیلی 403-1402 توسط آموزش انجام خواهد شد.

از تاریخ 20 بهمن 1402 دروس ارائه شده در وب سما قابل مشاهده است، برنامه هفتگی هر ورودی همراه با ذکر کد درس و گروه در سایت مرکز قسمت رشته مربوطه تحت عنوان دروس ارائه شده ی نیمسال قرار خواهد گرفت. این برنامه ها می‌تواند به شما در انتخاب واحد کمک کند. در صورت نیاز به انتخاب واحد از دروس سایر ورودی‌ها می توانید به برنامه درسی آن گروه‌ها در سایت مراجعه و با مشورت استاد مشاور محترم دروس را انتخاب واحد نمایید. هرچند بصورت مکرر تاکید شده است که بهتر است هماهنگ با ورودی خود انتخاب واحد کنید.

تقویم زمانی انتخاب واحد نیم سال 4022 به تفکیک ورودی

ردیف زمان انتخاب واحد ورودی
1 23/11/402 ورودی های 4002 ، 4001 ، 992 ، 991  و  قبل از آن
2 24/11/402 ورودی های 4011 و 4012 و 4021
2 25/11/402 کل ورودی ها

شروع کلاسها شنبه 1402.11.28

 

انتخاب واحد دانشجویان نو ورود 4022 ( ورودی های بهمن 402 ) توسط آموزش انجام می شود.

به اطلاع می رساند کلیه دروس عمومی، معارف، پایه، تکمیلی، اصلی و تخصصی هر ورودی از همان ابتدا برای همان ورودی و تمامی دانشجویان ورودیهای قبل ارائه می شود، بنابراین مسئولیت رعایت چارت درسی و انتخاب واحد با هم ورودی ها و همچنین رعایت انتخاب حداقل و سقف واحد به دانشجویان واگذار شده است.
 چنانچه دانشجویی تا زمان انتخاب واحد و در نهایت حذف و اضافه نسبت به انتخاب واحد اقدام ننماید و تکلیف خود را از نظر ادامه تحصیل، مرخصی و یا انصراف از تحصیل مشخص نکند. در سیستم مدیریت امور آموزشی برای وی عدم مراجعه ثبت می گردد و چنانچه لغایت مرداد ماه سال 1403 برای تعیین تکلیف به آموزش مراجعه ننماید اخراج می گردد و این اخراجی به دانشجو و خانواده او ابلاغ میگردد.

دانشجوی گرامی در انتخاب واحد به نکات زیر توجه فرمایید:
1. انتخاب واحد دانشجویان در صورتی مورد قبول خواهد بود که توسط اساتید مشاور تایید شده باشد. برای این منظور کلیه اساتید مشاور در روزهای انتخاب واحد در مرکز حضور داشته و پاسخگوی دانشجویان تحت مشاوره خود خواهند بود.

2. مسئولیت عدم رعایت سقف و کف واحد و پیش نیاز و هم نیاز بودن دروس با دانشجو بوده و چنانچه در هر زمان تخلفات آیین نامه‌ای در انتخاب واحد مشاهده شود اصلاحات لازم در انتخاب واحد راساً توسط آموزش صورت خواهد پذیرفت و دانشجو در این خصوص نمی تواند مدعی باشد.

3. مشاهده شده است که دانشجویان پس از تکمیل ظرفیت دروس به آموزش مراجعه و به اشتباه اعلام می نمایند که درسی برای آنها ارائه نشده است به اطلاع می رساند دروس ارائه شده در وب به دو شکل دروس دارای ظرفیت و دروس تکمیل شده قابل مشاهده می باشد.

4. پس از انجام مرحله اول انتخاب واحد در صورت عدم تکمیل واحدهای خود نگران نباشید. با توجه به نیاز دانشجویان ظرفیت دروس عمومی، معارف، پایه ، اصلی و تخصصی توسط کارشناسان آموزش بررسی و ضمن افزایش ظرفیت ها با توجه به امکانات این دروس برای کلیه دانشجویان ارائه خواهد شد. لذا در زمان انتخاب واحد متاخرین (25 بهمن ) و یا زمان حذف و اضافه( 8 و 9 اسفند) دانشجویان امکان تکمیل انتخاب واحد خود را دارند.

5. با توجه به مصوبه شورای آموزشی انتخاب واحد دروس پیش نیاز با درس وابسته برای یک بار قبل از نیمسال تسویه امکان پذیر است. ( برابر با کوریکولوم علوم آزمایشگاهی و چارت جدید آن و امکان انتخاب واحد 8 واحد درسی همراه با کار آموزی 4 واحدی دیگر نیمسال تسویه مصداق ندارد. برای دانشجویان علوم آزمایشگاهی نیمسال 7 که هم کار آموزی دارد و هم درس نیمسالی است که می تواند دروس وابسته بهم را انتخاب واحد نماید.)

6. در صدور اینگونه مجوزها وضعیت تحصیلی دانشجو بررسی و در صورتی که دانشجو توانایی لازم برای گذراندن دروس را داشته باشد و درس پیشنیاز را قبلاً دانشجو برداشته و پاس نکرده باشد، مجوز لازم داده خواهد شد. در اینگونه موارد باید دانشجو درخواست خود را در سامانه کارا ثبت و ارسال نماید. ( برای انجام کلیه فرایندهای انتخاب واحد مثل برداشتن درس همراه با کارآموزی ، برداشتن درس بالاتر از سقف در نیمسال تسویه، برداشتن درس بصورت معرفی به استاد همراه با کار آموزی و برداشتن درس با پیش نیاز ، نیازی به حضور دانشجویان در دانشگاه نبوده و باید درخواست خود را از طریق سامانه کارا ارسال فرمایید. )

7. دانشجویان گرامی شایسته است حداکثر تا تاریخ 402.11.18 نسبت به تسویه حساب شهریه متغییر نیمسال قبل و واریز شهریه ثابت نیمسال 4022 خود مطابق با اطلاعیه امور مالی اقدام نموده تا امکان انتخاب واحد اینترنتی فراهم گردد.هرگونه سؤال در مورد مسائل مالی یا مشکلات پرداخت آنلاین شهریه را از طریق شماره 35091160 داخلی 314 یا شماره مستقیم 35013018 پیگیری فرمایید.

8. ( خیلی مهم ) گاهی در پایان ترم دانشجویانی به آموزش مراجعه می کنند و اعلام می نمایند که من فلان درس را انتخاب واحد نموده و با هماهنگی استاد در کلاسهای درس شرکت نموده ام ولی درس در لیست دروس من نیست!! دانشجوی گرامی با توجه به اینکه انتخاب واحد درسی پس از حذف و اضافه غیر ممکن است، پس از انتخاب واحد برای اطمینان از اینکه انتخاب واحد شما بدرستی انجام شده است، از طریق وب تاییدیه انتخاب واحد خود را چک فرمایید.

9. با توجه به ارایه همه دروس اصلی و پایه برای هر رشته، دانشجویان معدل بالای 17 می توانند از دروس سایر ورودی ها تا سقف 24 واحد انتخاب واحد نمایند.

10. در کلیه دروسی که آزمایشگاه دارند درس و آزمایشگاه آن درس هم نیاز هم هستند لذا برای بار اول باید بالاجبار با هم انتخاب واحد شوند. در صورت عدم رعایت این قانون اساتید مشاور و کارشناسان آموزش موظف به اصلاح انتخاب واحد این دانشجویان بوده و هیچ اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.

11. درس اصول مدیریت بحران نیز برای همه ورودیهای 4001 به بعد الزامی و می تواند بالاتر از سقف، انتخاب شود.

دانشجوی گرامی قبل از شروع برای انجام یک انتخاب واحد بدون مشکل و صحیح برای مشاهده راهنمای انتخاب واحد اینجا را کیلک کنید.

نعمتی
مدیریت امور آموزشی
1402.11.17

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!