اطلاعیه ها

اطلاعیه مهم انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 402-1401 (نیمسال 4012)

دانشجویان گرامی

با سلام و آرزوی بهترین ها برای شما

لازم است دانشجویان معزز برای آمادگی و شرکت در کلاسهای درسی که از 30 بهمن ماه شروع می شود نسبت به انتخاب واحد بموقع اقدام نمایند. ضمناً یاد آوری می گردد کماکان تهدید کرونا وجود داشته و دانشجویان باید حداقل سه دوز واکسن را تزریق نموده و برای دوز های یادآور هم اقدام نمایند. خواهشمند است بدقت کامل و برای چند بار این اطلاعیه را مطالعه و برابر با تقویم انتخاب واحد نسبت به واحدگیری اقدام کنید.

توضیح اینکه انتخاب واحد دانشجویان جدیدالورود نیمسال دوم سال تحصیلی جاری توسط آموزش انجام خواهد شد.

 • از تاریخ 20 بهمن 1401 دروس ارائه شده در وب سما قابل مشاهده است، برنامه هفتگی هر ورودی همراه با ذکر کد درس و گروه در سایت مرکز قسمت رشته مربوطه تحت عنوان دروس ارائه شده ی نیمسال  قرار  خواهد گرفت. این برنامه ها می­تواند به شما در انتخاب واحد کمک کند.  در صورت نیاز به انتخاب واحد از دروس سایر ورودیها می توانید به برنامه درسی آن گروهها در سایت مراجعه و با مشورت استاد مشاور محترم دروس را انتخاب واحد نمایید. هرچند بصورت مکرر تاکید شده است که در انتخاب واحد هماهنگ با ورودی خود انتخاب واحد کنید.

 

 • تقویم زمانی انتخاب واحد نیم سال 4012 به تفکیک ورودی
  ردیف زمان انتخاب واحد ورودی
  1 23 بهمن ورودی های 991، و قبل  از آن
  2 24 بهمن ورودی های  992 و 4001
  3 25 بهمن ورودی های  4002 و 4011
  4 26 بهمن کلیه ورودی ها
            شروع کلاسها 30 بهمن

   

            انتخاب واحد دانشجویان نو ورود توسط آموزش انجام می شود.

به اطلاع می رساند کلیه دروس پایه و اصلی و تخصصی هر یک از گروه های آموزشی برای تمامی دانشجویان ارائه می شود، بنابراین مسئولیت رعایت چارت درسی و انتخاب واحد با هم ورودی ها و همچنین رعایت انتخاب حداقل و سقف واحد به دانشجویان واگذار شده است. انتخاب واحد دروس جدید برای دانشجویان ورودی 972 و قبل دو رشته Hit ,  وعلوم تغذیه در صورت تایید استاد مشاور و مدیر گروه محترم در صورتیکه قبلاً این درس را در کوریکولوم قدیم یکبار گذرانده و پاس نکرده باشند بلامانع است.( مشروط به اشتراک محتوایی 80 درصدی) همچنین انتخاب واحد دروس سرفصلهای جدید علوم آز برای دانشجویان 982 و قبل ممنوع است مگردرس یا دروسی که قبلاً یک بار افتاده است و دیگر ارائه نمی شود تحت شرایط خاص با تایید استاد مشاور و مدیرگروه محترم.

دانشجوی گرامی در انتخاب واحد به نکات زیر توجه فرمایید:

 • انتخاب واحد دانشجویان در صورتی مورد قبول خواهد بود که توسط اساتید مشاور تایید شده باشد. برای این منظور کلیه اساتید مشاور در روزهای انتخاب واحد در مرکز حضور داشته و پاسخگوی دانشجویان تحت مشاوره خود خواهند بود.
 • مسئولیت عدم رعایت سقف و کف واحد و پیش نیاز و هم نیاز بودن دروس با دانشجو بوده و چنانچه در هر زمان تخلفات آیین نامه­ای در انتخاب واحد مشاهده شود اصلاحات لازم در انتخاب واحد راساً توسط آموزش صورت خواهد پذیرفت.
 • مشاهده شده است که دانشجویان پس از تکمیل ظرفیت دروس به آموزش مراجعه و به اشتباه اعلام می نمایند که درسی برای آنها ارائه نشده است به اطلاع می رساند دروس ارائه شده در وب به دو شکل دروس دارای ظرفیت و دروس تکمیل شده قابل مشاهده می باشد.
 • در مرحله اول انتخاب واحد دروس عمومی و معارف فقط برای ورودی هایی قابل انتخاب است که در برنامه هفتگی آن گروه نام آن دروس درج شده است. پس از انجام مرحله اول انتخاب واحد با توجه به نیاز دانشجویان به دروس عمومی و معارف ظرفیت آنها بررسی و با افزایش ظرفیت آنها امکان انتخاب واحد برای کلیه دانشجویان در زمان انتخاب واحد متاخرین ( 26 بهمن ماه) و یا زمان حذف و اضافه( 11 و 12 اسفند) بوجود خواهد آمد.

دانشجویان گرامی شایسته است حداکثر تا تاریخ 401.11.20 نسبت به تسویه حساب شهریه متغییر نیمسال قبل و واریز شهریه ثابت نیمسال 4012 خود مطابق با اطلاعیه امور مالی اقدام نموده تا امکان انتخاب واحد اینترنتی فراهم گردد.

هرگونه سؤال در مورد مسائل مالی یا مشکلات پرداخت آنلاین شهریه را از طریق شماره 35091160 داخلی 314 و 315 یا شماره مستقیم 35013018 پیگیری فرمایید.

 • با توجه به مصوبه شورای آموزشی انتخاب واحد دروس پیش نیاز با درس وابسته علاوه بر نیمسال تسویه (آخرین نیمسال قبل از کار آموزی در عرصه ) برای یک بار قبل از نیمسال تسویه امکان پذیر است. در صدور اینگونه مجوزها وضعیت تحصیلی دانشجو بررسی و در صورتی که دانشجو توانایی لازم برای گذراندن دروس را داشته باشد و درس پیشنیاز را قبلاً دانشجو برداشته و پاس نکرده باشد، مجوز لازم داده خواهد شد. در اینگونه موارد باید دانشجو درخواست خود را در سامانه کارا ثبت و ارسال نماید. ( برای انجام کلیه فرایندهای انتخاب واحد مثل برداشتن درس همراه با کارآموزی ، برداشتن درس بالاتر از سقف در نیمسال تسویه، برداشتن درس بصورت معرفی به استاد همراه با کار آموزی و برداشتن درس با پیش نیاز نیازی به حضور دانشجویان در دانشگاه نبوده و باید درخواست خود را از طریق سامانه کارا ارسال فرمایید. )
 • خیلی مهم) گاهی در پایان ترم دانشجویانی به آموزش مراجعه می کنند و اعلام می نمایند که من فلان درس را انتخاب واحد نموده و با هماهنگی استاد در کلاسهای درس شرکت نموده ام ولی درس در لیست دروس من نیست!!  دانشجوی گرامی با توجه به اینکه انتخاب واحد درسی در انتهای نیم سال غیر ممکن است، دریافت تاییدیه انتخاب واحد پس از آن یک ضرورت است . برای اطمینان از اینکه انتخاب واحد شما بدرستی انجام شده است، حتماً پس از اتمام انتخاب واحد و حذف و اضافه از طریق وب تاییدیه انتخاب واحد خود را چک فرمایید.
 • با توجه به ارایه همه دروس اصلی و پایه برای هر رشته، دانشجویان معدل بالای 17 می توانند از دروس سایر ورودی ها تا سقف 24 واحد انتخاب واحد نمایند.
 • بسیاری از دروس مانند فیزیک و آزمایشگاه آن و خوشناسی 1 و آز آن و ….. هم نیاز هم هستند لذا برای بار اول باید بالاجبار با هم انتخاب واحد شوند. در صورت عدم رعایت این قانون اساتید مشاور و کارشناسان آموزش موظف به اصلاح انتخاب واحد این دانشجویان بوده و هیچ اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.
 • دانشجویان علوم تغذیه ورودیهای 961 و به بعد باید الزاماً یک درس دو واحدی طب سنتی را بگذرانند تا دانش آموخته شوند.این دو واحد درسی می تواند مازاد سقف واحد انتخاب واحد شود.
 • درس اصول مدیریت بحران نیز برای همه ورودیهای 4001 به بعد الزامی و می تواند بالاتر از سقف، انتخاب شود.

دانشجوی گرامی قبل از شروع برای انجام یک انتخاب واحد بدون مشکل و صحیح برای مشاهده راهنمای انتخاب واحد اینجا را کلیک کنید.

نعمتی

مدیریت امور آموزشی

1401.11.10

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!